Apertura azhurnohet në versionin 3.4.5

apertura-3.4.5-0

Apertura është Propozimi i Apple për fotografë profesionistë ose ata amatorë që janë të apasionuar pas botës së fotografisë dhe gjithçkaje që e rrethon atë, duke u siguruar atyre mjetet e nevojshme për të përfituar sa më shumë nga fotografitë e tyre si për redaktim ashtu edhe për të bërë katalogë, rregullime ...

Si çdo program me vlerë të kripës së tij, jo pa të meta larg saj dhe kjo është arsyeja pse ky rishikim i Aperturës 3 na vjen me gabime të ndryshme të korrigjuara dhe duke siguruar përmirësime të vogla në lidhje me stabilitetin e programit tashmë të shkëlqyeshëm të redaktimit të imazhit.

Unë nuk kam një marrëdhënie të veçantë me këtë program pasi e përdor atë vetëm për krijimin e bibliotekave të imazheve dhe rregullime të vogla në cilësimet e ngopjes, shkëlqimit ose ekspozimit. Sidoqoftë Unë mendoj se është programi më i mirë për importimin e imazheve dhe magazinimin e tij të katalogut, veçanërisht për shkak të pajtueshmërisë së saj të lartë me të gjitha llojet e kamerave dhe performancës së mirë me imazhe RAW, duke qëndruar mbi zgjidhjet e tjera që janë pjesërisht "të ngjashme" të tilla si Photoshop ose Lightroom.

Nëse i përmbahemi ndryshimeve të bëra në këtë version 3.4.5 ne shohim se gabimet e mëposhtme janë korrigjuar,

  • Adreson një problem që mund të bëjë që Apertura të mbyllet papritur kur fshin sendet nga një aparat fotografik ose kartë memorie pas importit.
  • Kartat e kujtesës tashmë nxirren saktë kur përdorni opsionin »Fshi artikuj» pas importit.
  • Disa përmirësime janë përfshirë në qëndrueshmërinë e programit.

Apertura 3.4.5 mund të azhurnohet nga menyja Software Update e integruar në OS X ose me shkarkim manual nga kjo lidhje me një pesha prej 550 Mb dhe një çmim prej 69,99 € në kohën e shkrimit të këtij shënimi nëse vendosim ta provojmë për herë të parë.

Më shumë informacion - Ndiqni prezantimin kryesor të Apple WWDC 2013 me ne


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.