Hapjet e reja të dyqanit Apple, në Meksikë dhe në Këln, Gjermani

Hapja kryesore e dyqanit Apple

Pavarësisht se nuk kanë konfirmim zyrtar nga kompania, testet janë të dukshme dhe hapje të reja të dy dyqaneve Apple: një në Meksikë, për të cilin biseduam në fillim të verës, dhe një në Këln, Gjermani.

Dyqani i ri Apple në Meksikë do të ishte e para në të gjithë Amerikën Latine, duke u bërë një pikë referimi për kontinentin, ndërsa në qytetin gjerman do të ishte e dyta ekzistuese në vend.

Të dy dyqanet po përgatiten të hapen në çdo kohë gjatë këtyre ditëve dhe deri në vjeshtë, me Praktika e zakonshme e ndërmarrjes Cupertino: bllokoni pamjen e publikut për çdo lëvizje brenda vendit me barrikada të mëdha për të krijuar atë aureolë misterioze tipike për hapjet e Apple gjatë gjithë gobos.

Kompania bën prekjet e fundit dhe ato madje mund të zbulohen në Keynote të ri që Apple na ka përgatitur për ditën e mërkurë të ardhshme Shtator 7.

Në Mexico City, faqja e së ardhmes Apple Store (e vendosur në qendrën tregtare "Centro Santa Fe") është mbuluar me ngjyra të ndritshme dhe një mesazh që citon:

"Përshëndetje Meksikë, kemi shumë për të festuar"

Nga ana e saj, dyqani i Këlnit në Gjermani do të vendoset në lagjen tregtare Shildergasse, një vend i përshtatshëm pasi ka një fluks të madh të publikut dhe konsumatorëve, dhe merr një trajtim disi më pak të gjallë në ditët para inaugurimit të tij.

Ky lokacion i ri do të jetë dyqani i dytë në qytet, së bashku me selinë aktuale të Qendrës Rhein. Ne ju lëmë me disa fotografi të dyqaneve të reja të kompanisë në gjendjen e tyre aktuale:

Imazhet e dyqanit të ri Apple në Meksikë:

Hapja e Apple Store 4

Hapja e Apple Store 5

Imazhet e dyqanit të ri Apple në Këln, Gjermani:

Hapja e dyqanit Apple

Hapja e Apple Store 6

Padyshim, përkundër mungesës së statusit zyrtar, dy lajme të mira janë këto lëshime të reja në dy vende. Ne presim zyrtarisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.