Hapni aplikacionet dhe tiparet që përdorni më shumë me LaunchBar 6 për Mac

Launch-bar-6-search-mac-bar-0

Në thelb, aplikacioni LaunchBar qëndron në një shirit kërkimi universal shumë në stilin e asaj që do të jetë Në qendër të vëmendjes në OS X Yosemite por me disa shtesa që e bëjnë atë më të plotë nëse është e mundur. Aktualisht, pak nga pak ideja e kërkimit të gjithçkaje manualisht është hedhur poshtë kur mund të kryejmë kërkime më shteruese dhe madje të jemi në gjendje të hapim aplikacione të tjera që lidhen me ato kërkime vetëm me një kombinim tastiere.

LaunchBar 6 përmirëson përvojën e versionit të mëparshëm duke prezantuar sa më sipër shiriti i kërkimit me një format më të madh, me një tekst më të dukshëm dhe të vendosur afër qendrës së ekranit në vend të sipër, poshtë shiritit të menusë, kështu që tani gjithçka është më e drejtpërdrejtë nëse është e mundur, ky aplikacion ka fituar patjetër një pozicion për të konkurruar në ju me ju në shumë mënyra me Alfred 2

Launch-bar-6-search-mac-bar-1

Për shembull, një nga veprimet e shumta që mund të kryejmë do të ishte zgjedhja e ndonjë skedari ose teksti, shtyp kombinimin e tastave Për të aktivizuar LaunchBar, tërhiqni përmbajtjen e përmendur në shirit dhe me kombinimin e çelësave që kemi paracaktuar që të jemi në gjendje t'i dërgojmë ato direkt si bashkëngjitje në një email të ri.

Një ndryshim midis LaunchBar dhe Alfred është se LaunchBar ka një grup pak më të gjerë veprime dhe shtesa të integruara për aplikime specifike Dhe kjo është arsyeja pse LaunchBar e bën pak më të lehtë ekzekutimin e atyre veprimeve në përmbajtje specifike, gjëra të tilla si shtimi i shënimeve të reja të kalendarit, përkujtesave ose shënjimi i skedarëve në Mavericks. LaunchBar gjithashtu e bën navigimin pak më të shkathët, domethënë, nëse zgjidhet një skedar teksti, shigjeta e djathtë mund të përdoret për të shqyrtuar secilën rresht të skedarit veç e veç, diçka shumë e dobishme. Nga ana tjetër, gjithashtu më pëlqen që është në gjendje të aktivizojë shërbimet e sistemit dhe rrjedhat e punës së Automator përmes LaunchBar.

Launch-bar-6-search-mac-bar-2

Aplikacioni mund të shkarkohet ekskluzivisht nga faqja e internetit e zhvilluesit pasi nuk ka asnjë version të disponueshëm për Mac App Store. Çmimi për licenca individuale është 24 Euro deri në 15 Euro nëse vijmë nga një version i mëparshëm.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.