Hapni aplikacionet tuaja të preferuara me një shkurtore tastiere dhe aplikacionin Thor

Docki i aplikacionit që macOS është një nga mjetet më të mira që kemi në dispozicion për të shtuar akses të drejtpërdrejtë në të gjitha aplikacionet që hapim rregullisht, në mënyrë që të mos kemi nevojë për të hyrë në Launchad në çdo kohë, por mund të për disa përdorues nuk ofron shkathtësinë e nevojshme.

Ata përdorues që zakonisht punojnë duke përdorur funksionin Split View, duke ndarë hapësirën e punës midis dy aplikacioneve, kanë një disavantazh kur hyjnë në dok, pasi që sipas konfigurimit që kemi vendosur, nuk hapet kur lëvizim miun drejt zonës ku ai është në dispozicion. Por për gjithçka ekziston një zgjidhje dhe quhet Thor.

Thor është një aplikacion i thjeshtë që na lejon të aksesojmë shpejt çdo aplikacion që kemi konfiguruar më parë me një shkurtore tastiereNë këtë mënyrë, nuk është e nevojshme në çdo kohë të përdorni miun për të lëvizur në bankën e të akuzuarve ose për të hyrë në panelin e nisjes për të nisur aplikacionin që na nevojitet.

Gjithashtu, ky aplikacion është ideal për ata përdorues që përdorin funksionin Split View, pasi na lejon të ekzekutojmë aplikacione pa pasur nevojë të përdorim miun dhe të ndryshojmë desktopin ku jemi. Opsionet e vetme që ky aplikacion na ofron të konfigurojmë janë ato që lidhen me kombinimin e çelësave me të cilët duam të hapim aplikacionet. Asgje me shume.

Duke marrë parasysh që është i vetmi funksion që na ofron aplikacioni Thor, ne mund të kërkojmë pak më shumë, pasi përveç kësaj është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas. Thor kërkon OS X 10.10 për të punuar dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit, kështu që nuk do të kemi ndonjë problem pajtueshmërie kur versioni tjetër i macOS Mojave del në treg, një version që nuk do të ofrojë pajtueshmëri me aplikacionet e dizajnuara. Për 32-bit vetëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.