Si të hapni një dritare të re në Mail me një shkurtore të thjeshtë të tastierës

logo_mail_translucent_background

Possibleshtë e mundur që më shumë se një prej jush të ketë disa llogari email në aplikacionin Mail dhe kjo, e cila po bëhet gjithnjë e më e shpeshtë në mesin e të gjithë përdoruesve, mund të jetë një shqetësim kur shikoni email-et që kemi në secilën prej llogarive, llogarinë nga llogaria. ata. E vërteta është se aplikacioni vendas OS X Mail është ende aplikacioni im për menaxhimin e postave elektronike deri më sot dhe nganjëherë më duhet të kem dy ose tre dritare të hapura për të parë sasinë e postave elektronike që mbërrijnë në secilën prej llogarive, pra më e mira (në çështja ime) është hapni një dritare për secilën llogari të postës elektronike dhe kjo është me të vërtetë e lehtë për tu bërë me këtë shkurtore të tastierës.

Soshtë kaq e lehtë për ta bërë, sa është interesante që të gjithë përdoruesit e dinë atë, kështu që nga ata që sapo kanë mbërritur në OS X te ata që kanë qenë duke u marrë me aplikacionin OS X Mail për një kohë më të gjatë shtypni alt + cmd + N për të hapur një dritare tjetër dhe menaxhimi i llogarive të ndryshme të postës elektronike në të njëjtën kohë mund të jetë interesant.

postare-menaxhim-dritare

Në rastin tim, ajo që bëj është të zgjas dritaret për t'i parë në Mac me gjerësinë maksimale dhe mjaft të ngushtë sa tre dritare të vendosen në ekran dhe një desktop vetëm për Postën. Pastaj për t'i mbyllur ato mund të përdorim cmd + W dmth ato mbyllen një nga një, dhe gjithashtu cmd + Q për të mbyllur Postën. Kjo gjithmonë do të varet nga madhësia e ekranit Mac dhe shijet e secilit përdorues, por në terma të përgjithshëm dhe pasi provova disa mënyra për rastin tim, gjëja më e mirë është në këtë mënyrë. Shpresojmë se kjo këshillë e thjeshtë mund t'ju ndihmojë kur bëhet fjalë menaxhoni llogaritë e postës elektronike njëkohësisht në Mac. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.