Aplikimet për të hapur skedarët .CBR

DrawnStrips Reader - CBR Mac

Teknologjia jo vetëm që ka ndryshuar jetën tonë për mirë, por është bërë gjithashtu një metodë konsumatore për çdo lloj informacioni. Jo vetëm që mund të mësojmë për të gjitha lajmet e përditshme, të shijojmë serialet ose filmat tanë të preferuar, por gjithashtu mundemi lexoni revistat tona të preferuara drejtpërdrejt nga kompjuteri ose pajisja jonë mobile.

Nëse ju pëlqen komika, ka më shumë gjasa që të njihni skedarë në format CBR, një format që është krijuar për një aplikacion specifik CDisplay, një aplikacion që na lejon të shfaqim përmbajtjen në një mënyrë të rregullt, pasi që në fund të ditës përmbajtja e tij nuk është asgjë më shumë se skedarë në formatin JPG nëse i dekompresojmë me ndonjë aplikacion.

Nëse jeni lodhur duke lexuar komikët tuaj të preferuar në iPhone ose iPad, sot ne ju tregojmë disa aplikacione për të qenë në gjendje shijoni komikët tuaj të preferuar direkt në ekranin e Mac tuaj.

Shikuesi i Librit Komik

Shikuesi i Librit Komik - CBR Mac

Shikuesi komik jo vetëm që na lejon të hapim skedarë në format CBR por gjithashtu, gjithashtu mbështet formatin CBZ dhe PDF. Na ofron një ndërfaqe shumë të thjeshtë me të cilën mund të lundrojmë lehtë dhe shpejt në të gjithë përmbajtjen e disponueshme në arkiv. Një nga tërheqjet kryesore të tij është se na lejon të hapim skedarët në një faqe të dyfishtë, duke imituar leximin e komikave tradicionale. Comic Viewer ka një çmim prej 5,49 euro në Mac App Store.

Shikuesi i Librit Komik (Lidhja e AppStore)
Shikuesi i Librit Komik4,99 €

DrawnStrips Reader - Lexuesi më i mirë komik

DrawnStrips Reader - CBR Mac

DrawnStrips Reader përveç që është i pajtueshëm me formatin CBR, është gjithashtu i pajtueshëm me formatet CBZ, CB7, CBT, ZIP, RAR, TAR dhe PDF. Është i optimizuar për shfaqjet e retinës, na lejon të shndërrojmë komikët në formate të tjera përveç nxjerrjes së imazheve për t'i ndarë ato përveç që na ofron rregullime në shkëlqimin dhe kontrastin e përmbajtjes së shfaqur nga aplikacioni. DrawnStrips është me çmim 4,49 euro në Mac App Store.

DrawnStrips Reader - Lexuesi më i mirë komik (Lidhja e AppStore)
DrawnStrips Reader - Lexuesi më i mirë komik3,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   jimmyimac dijo

    Ehon për mac, është falas dhe bën të njëjtën gjë.