Harrojeni gjurmuesit gjatë shfletimit me Ka-Block

Kur shfletoni internetin, përveç nëse vizitojmë faqet e internetit në të cilat jemi pajtuar, gjë që në përgjithësi nënkupton se nuk ka asnjë lloj reklame, ne mund të gjejmë një sasi të madhe, jo vetëm të reklamave, por edhe të skenareve., Skenare që janë përgjegjëse për duke ditur të gjitha lëvizjet që bëjmë, si në internet, dhe, për fat të keq, jashtë tij.

Këto skripta janë zakonisht problemi kryesor i shumë faqeve në internet kur bëhet fjalë për ngarkim të shpejtë. Nëse parandalojmë që këto skripta të ngarkohen kur hyni në një faqe në internet, shpejtësia e ngarkimit do të jetë shumë më e shpejtë, pasi që përgjithësisht, këto janë ato që ngarkohen së pari për të treguar informacionin më të rëndësishëm, të paktën për Web-in.

Në Mac App Store, megjithëse edhe jashtë tij, mund të gjejmë aplikacione të ndryshme, përgjithësisht në formën e një shtrirjeje, që na lejojnë të bllokojmë ngarkimin e skenareve, në mënyrë që jo vetëm të lejojmë që faqet e internetit që vizitojmë të ngarkohen një mënyrë më e shpejtë, por gjithashtu parandalojini ata të dinë se çfarë bëjmë, çfarë kërkojmë, çfarë lexojmë ... rrisim privatësinë tonë, një koncept shumë modë në vitet e fundit.

Ka-Block është një bllokues skriptesh me të cilin do të jemi në gjendje të shpejtojmë shpejtësinë e faqeve të internetit që vizitojmë. Ka një listë ku mund të shtojmë ose fshijmë faqet e internetit që nuk bllokojnë të gjitha të dhënat që mbledh nga vizita jonë, të tilla si faqet ku ne kërkojmë rregullisht, faqet e blerjeve si Amazon ...

Ka-Block është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që unë lë në fund të këtij artikulli. Ky aplikacion kërkon macOS 10.13 ose më të lartë dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit, kështu që nuk do të kemi probleme të ardhshme të funksionimit kur macOS, ai na lejon vetëm të instalojmë aplikacione të zhvilluara për 64 bit, diçka që do të jetë një realitet në versionin e 2019 .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.