Harta të reja më realiste nga Apple Maps për MB dhe Irlandë

Hartat e përmirësuara në Apple Maps

Një nga aplikacionet që unë me të vërtetë dua të përmirësoj, si përdorues i Apple që jam, është padyshim Apple Maps. Për momentin dhe megjithëse po përmirësohet pak nga pak, nuk i afrohet Google Maps. MB dhe Irlanda janë me fat sepse aplikacioni ka filluar të tregojë shenja përmirësimi. Harta shumë më të hollësishme edhe pse jo për të gjithë përdoruesit.

Apple Maps është një nga ato aplikacione që ju i njihni ka shume potencial, Sidomos kur e vendosni së bashku me Apple Watch, por gjithsesi duket se nuk fillon aspak. Por kur e shihni atë Apple është i aftë ta azhurnojë atë brenda disa orësh për ngjarje të caktuara, ju mendoni se është se kompania me të vërtetë nuk dëshiron.

Por jam i sigurt që jam hutuar, sepse në MB dhe Irlandë ata kanë filluar të gjejnë një aplikacion Apple Maps që tregon disa harta shumë më të hollësishme dhe gjithashtu më të sakta.

Aplikacioni i ri Maps ofron detaje më të pasura të peizazhit, siç janë rrugët, parkingjet, parqet, ndërtesat, aeroportet dhe shumë më tepër. Apple përdor automjetet e veta të pajisura me sensorë LiDAR dhe kamerat për të marrë të dhëna të hartës. Në këtë mënyrë ju po arrini rezultate të jashtëzakonshme.

Rinovimi i Hartave në këto vende është në fazat e testimit dhe kështu vlen të përmendet se ndryshimet nuk janë në dispozicion për të gjithë përdoruesit në kohën e tanishme. Në ngjarjen virtuale WWDC 2020 u tha që aplikacioni i ri Maps do të mbërrinte në MB, Irlandë dhe Kanada "më vonë këtë vit", por nuk u dha asnjë datë e qartë se kur do të përfundonte nisja.

Do të duhet të presim që lajmet të zbatohen përfundimisht dhe të jenë në dispozicion për të gjithë përdoruesit, por natyrisht detajet e këtyre hartave duken shumë të mira. skanohet me LiDAR.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.