DraftSight alternativën falas për AutoCAD

Pavarësisht nëse punoni në industrinë e dizajnit apo jeni të dashur për të, ne paraqesim alternativën falas për të AutoCAD për Mac. Quhet DraftSight Ai përfshin veçori të mjaftueshme për të modifikuar, shikuar ose krijuar modele 2D ose 3D lehtë dhe thjesht, dhe është gjithashtu i pajtueshëm me aplikacione të tjera.

Bota e dizajnit dhe Apple

Dihet mirë nga të gjithë se bota e dizajnit ka qenë gjithmonë në anën e Apple, ka njohur efektivitetin e saj dhe për atë arsye shumë prej profesionistëve kanë kaluar në ato të Cupertino. Apple ka qenë në gjendje të shpërblejë këtë njohje dhe kjo tregon, sepse Mac Pro Ajo u rinovua vitin e kaluar duke krijuar një makinë të aftë për gjithçka dhe mbi të gjitha u përqendrua në krijimin e projekteve 3D me cilësi 4K. Por për të qenë në gjendje të krijoni këto dizajne ju duhet një mjet i përgatitur për të, për këtë arsye ai lindi DraftSight.

Fotografitë e DraftSight

Falas për t’u shkarkuar, megjithëse ka versione të paguara, ju mund të shikoni skedarë në 3D dhe të eksportoni skedarë JPEG, PDF, PNG, SLD, SVG, TIF dhe SLT.

Karakteristikat e reja të DraftSight

Me azhurnimin e fundit, veçorive të reja u janë shtuar DraftSight, ndër të cilat shquhen mundësi të reja kërkimi të jetë në gjendje të gjejë projekte më shpejt. Integrationshtë bërë një integrim i iQuestions, komuniteti ku mund të gjeni një zgjidhje për problemet tuaja me DraftSight. 

Tani do të jeni në gjendje të dini nëse ajo që po hartoni përputhet me rregulloret e industrisë, kompanisë apo me rregulloret tuaja përmes opsionit Standardet e Verifikimit. Kontrolloni nëse emrat, vetitë e shtresave, stili i goditjeve, etj. Ajo përputhet me standardin dhe nëse jo, jep mundësinë e zëvendësimit të tij me diçka standarde. Ju nuk do të duhet më ta përsërisni punën sepse nuk përputhet me rregullat e përcaktuara ose me ato.

DraftSight është ideal për studentët ose hobistët e dizajnit, por edhe për profesionistët të cilët nuk kanë mundësi të paguajnë për licencat AutoCAD, megjithatë ata gjithashtu kanë versione të paguara në të cilat ofrojnë shërbime të tjera më të personalizuara për klientët që kanë nevojë për to.

Ai gjithashtu mbështet gjestet që mund të kryhen me miun Apple dhe performanca e opsioneve të zmadhimit është përmirësuar.

Mund të shkarkohet nga faqja zyrtare e internetit e programit DraftSight


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Unë luftoj dijo

    Megjithëse mendoj se kjo është një alternativë interesante, besoj se është ende larg të qenit në gjendje të konkurrojë me AutoCAD, një program që, bazuar në mjetet dhe funksionalitetet e tij, sot është bërë një referencë e detyrueshme për sa i përket trajnimit, por edhe për sa i përket punën e përditshme të arkitektëve dhe të gjithë atyre që lidhen me botën e ndërtimit. Në këtë kuptim, çështja e trajnimit pasqyrohet sot në zhvillimin e kurseve moderne AutoCAD, të disponueshme sot në distancë dhe përmes internetit: http://www.ceac.es/cursos/delineante-con-autocad/