Hekurudhat e Sid Meier, përditësuar për të qenë në përputhje me 64-bit

Loja sapo është azhurnuar në version 1.2 me azhurnim të theksuar nga kalimi 32 bit në 64 bit. Loja përdor API grafike Metal në vend të OpenGL për të përmirësuar performancën në të gjithë Mac-et e mbështetur dhe rregullon të metat e tjera të vogla që u gjetën në versionin e mëparshëm.

Kjo është një lojë për të cilën bëjmë qarqet tona të trenave, ne shkojmë atë që thuhet një lojë modelesh. Shtë një përzierje imitues trenash që tifozëve të trenit me siguri do t’u pëlqen. Me këtë lojë ne do të bëhemi bosi i fundit hekurudhor me aftësinë për të formuar një komb, për të krijuar një perandori dhe për të grumbulluar një pasuri.

Duke përshkruar historinë e hekurudhës nga motorët me avull të vitit 1830 deri në trenat e sotëm me plumba, Sid Meier's Railroads! për Mac është një rimagjinim i plotë i Tycoon legjendar Railroad (1990), lojë që nisi zhanrin "manjati". Loja është në përputhje me Mac-et e mëposhtëm. Për të kontrolluar modelin e Mac tuaj dhe datën kur është lëshuar, zgjidhni About This Mac nga menyja Apple në shiritin tuaj të menusë:

• Të gjithë MacBooks të lëshuar që nga fillimi i vitit 2015
• Të gjithë MacBook Airs të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
• Të gjithë Pro MacBook të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
• Të gjithë Mac Minis të lëshuar që nga fundi i vitit 2012
• Të gjithë iMac-et e lëshuar që nga fundi i vitit 2012
• Të gjithë Pro iMac të lëshuar që nga fundi i vitit 2017
• Të gjithë Mac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2013

Gjithashtu, loja hekurudhave Sid Meier ka nevojë për disa kërkesat minimale për të luajtur në Mac tonë, kështu që ne i lëmë ata këtu:

 • Procesori: 1,1GHz
 • RAM: 4GB
 • Pllaka grafike: 512MB
 • macOS: 10.14 ose më e lartë
 • Hapësirë ​​e lirë: 2 GB
Hekurudhat e Sid Meier! (Lidhja e AppStore)
Hekurudhat e Sid Meier!9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.