Hi-Fi në Apple Music, iMac 24 ″ dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Kjo fundjavë ishte me të vërtetë e shpejtë-ritëm me Mbërritja e iMac-it të ri 24-inç, Apple TV 4K dhe iPad Pro nga 2021 pronarëve të tyre të ligjshëm. Blerjet e këtyre përdoruesve janë bërë shumë kohë më parë dhe të Premten e kaluar ata filluan të mbërrinin në duart e tyre.

Përveç këtij lajmi në lidhje me pritjen e produkteve të reja, kjo javë e majit u zhvendos mjaft, me një version të ri beta, dhe lajme të tjera të jashtëzakonshme që Ne e ndajmë këtë të Dielë me të gjithë ju që jam nga Mac.

Ne fillojmë me një nga lajmet që gjithashtu ka pasur shumë trazira në rrjet këtë javë mbërritja në Muzika e Apple të cilësisë së Tingulli Hi-Fi i pajtueshëm me Dolby Atmos pa asnjë kosto shtesë për përdoruesit. Së shpejti do të jetë në dispozicion për të gjithë.

Mini-LED

Thashethemet e ndryshme sugjerojnë që MacBook Pro me ekran mini-LED nuk do të paraqitet deri vitin e ardhshëm. Isshtë e vërtetë që disa burime tregojnë se ne mund t'i shihnim në fund të këtij viti, por të tjerët pëlqejnë në këtë rast Pajisjet e reja të ekranit mini-LED thuhet se do të mbërrijnë deri në vitin 2022.

Përsëri ne duam të ndajmë me ju zhbllokimi i parë iMac 24 inç bërë nga disa YouTube të njohur. Në këtë kuptim shumë përdorues tashmë do t'i kenë këto iMac të reja në shtëpi që nga e premtja e kaluar, 21 maj, ata filluan të mbërrinin.

Ora e mollës jeshile

Një prezantim në modelin vijues të Apple Watch na lë me një shije të mirë në gojë. Në këtë rast, nuk është një prototip i krijuar nga Apple, larg tij, por na pëlqen vërtet kjo paraqitje nga Jon Prosser. Dëshironi një Apple Watch me këtë dizajn? Possibleshtë e mundur që Seria e re 7 të përfundojë e tillë apo e ngjashme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.