Shadow of the Tomb Raider, që vjen në macOS dhe Linux gjatë vitit 2019

Lajm i shkëlqyeshëm për Feral me fillimin e ardhshëm të lojës Hija e Raider Tomb, për përdoruesit e macOS dhe Linux. E vetmja negative e këtij lajmi në të cilin konfirmohet se do të mbërrijë në vitin 2019, është se saktësisht nuk ka një datë të qartë për fillimin e saj dhe për këtë arsye mund të jetë që kjo lojë të jetë në dispozicion për fillimin e vitit (e cila do të ishte më normale) ose nga mesi.

Në çdo rast, një këst i ri i kësaj sage të shkëlqyeshme lojërash që do të na kthejë në vend të Lara Croft, në këtë rast pas lansimit më të fundit të lojërave për Mac: Tomb Raider dhe Rise of the Tomb Raider.

Shadow of the Tomb Raider, mbijetojnë në vendin më jo-mikpritës në tokë

Me këtë lojë, ne do të duhet të veshim kostumin e xhunglës dhe të mbizotërojmë një ambient të pamëshirshëm tropikal për të mbijetuar dhe kërkimi ynë do të na çojë nga qyteti aktiv meksikan i Cozumel në zemrën e errët të xhunglës peruan ku na pret qyteti i fshehur i Paititi . Në të do të eksplorojmë ambiente nënujore plot çarje, sisteme të thella tuneli dhe një pjesë të mirë të vendeve ku jeta jonë nën komandën e Lara-s do të rrezikohet seriozisht. Loja ka një mundësi multiplayer ose aftësinë për të luajtur vetëm. Në shteg, Lara duhet të zbulojë detajet e trashëgimisë antike të një miku dhe të kapërcejë një rrezik që mendohet se ka humbur në flakë.

Kjo është rimorkio zyrtare të lojës të lëshuar nga Feral për macOS dhe Linux:


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.