Këshillë: Hapni të njëjtin aplikacion disa herë

Pamja e ekranit 2009-10-04 në 19.46.08

Me siguri që ju ka ndodhur ndonjëherë që dëshironi të hapni të njëjtin aplikacion dy ose më shumë herë dhe nuk keni qenë në gjendje. Epo, përveç që ka softuer për ta bërë atë për ne, ne do të shohim se si bëhet nga terminali.

Asshtë aq e thjeshtë sa hapja e terminalit të papërdorur dhe vendosja: e hapur -n /Applications/aplicacion.app/ padyshim duke zëvendësuar aplikacionin.app për atë që duam ta hapim për herë të dytë. Mund të jetë e dobishme, për shembull, të shndërroni video me dy programe në të njëjtën kohë dhe të merrni më shumë performancë, megjithëse duhet të merret parasysh se do të zvogëlojë performancën e Mac.

Burimi | Jeta e mollës


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ANGEL dijo

  Përshëndetje, nuk funksionon për mua, unë kam Mac OSX 10.6.3.

 2.   Osvaldo dijo

  Kjo procedurë nuk funksionon për mua ... Unë kuptoj se nuk ka një aplikim të tillë. ndihmoj plis