Këshillë: bëni miniaturat e përzgjedhësit të Wallpaper

Imazhi i Ri

Një nga avantazhet e gjesteve me prekje të Apple është se shumë herë ne i përdorim ato pothuajse në mënyrë të pavetëdijshme me rezultate të mira, por është logjike që nganjëherë as nuk e kuptojmë se ato mund të përdoren.

Në ekran për të zgjedhur sfondin e tavolinës mund t'i zmadhojmë miniaturat në një mënyrë të thjeshtë duke zmadhuar me dy gishta jashtë, gjë që na jep më së shumti të zgjerohemi deri në një tabelë 2 × 2, ndërsa si parazgjedhje shihet një nga 5 × 4.

Ju mund ta kryeni gjestin me çdo pajisje shtesë të Apple që është me shumë prekje, po, në Lion.

Burimi | OSXDitë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.