Këshillë: Çaktivizoni animacionin e hapjes së dritares në Lion

Imazhi i Ri

Personalisht më pëlqejnë animacionet që Apple ka prezantuar, por është e vërtetë që kjo në veçanti mund të jetë pak e bezdisshme për disa përdorues.

Nëse dëshironi çaktivizojeni atë Gjëja është shumë e thjeshtë dhe është, si mund të ishte ndryshe, përmes Terminalit:

parazgjedhjet shkruajnë NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool JO

Dhe nëse doni ta riaktivizoni:

parazgjedhjet shkruajnë NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool PO

Mbani në mend se duhet të rindizni aplikacionet - ose sistemin nëse doni ta bëni më shpejt - që ndryshimet të jenë efektive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   iDevi1d dijo

    Cila animacion është ajo, nuk e shoh