Hiqni sfondin nga fotot tuaja të preferuara me Background Eraser

Në vitet e fundit, ne kemi parë se si sfondi i kapjeve që bëjmë me smartphone-in tonë është bërë diçka e harxhueshme, për sa kohë që nuk është plotësisht e përqendruar. Me prezantimin e iPhone 8, Apple prezantoi një funksion të ri që na lejoi, përveç funksioneve të tjera, të shtonim një sfond të zi në selfiet tona.

Duke shtuar këtë sfond të zi, ai u zhduk plotësisht, diçka që unë jam i sigurt se në më shumë se një rast na vjen si perlat. Fatkeqësisht, ky funksion është i disponueshëm vetëm në modalitetin selfie, kështu që nëse duam të zëvendësojmë sfondin e ndonjë fotografie tjetër që kemi bërë, ky funksion nuk është i dobishëm për ne. Për këtë, ne kemi aplikime të tjera në dispozicionin tonë.

Eraser Background, siç tregon emri i tij, është një aplikacion që kryen vetëm këtë funksion: hiqni sfondin nga fotot shpejt dhe lehtë dhe pa nevojën për të pasur njohuri për fotografinë ose montazhin.

Funksionimi i këtij aplikacioni është shumë i thjeshtë pasi që duhet vetëm të tërheqim imazhin nga i cili duam të eleminojmë sfondin në mënyrë që ai të fillojë të bëjë punën e tij. Nëse sfondi ndryshon shumë nga plani i parë, aplikacioni nuk do të ketë problem për ta hequr atë praktikisht me magji.

Sidoqoftë, nëse subjekti dhe sfondi, ata kanë të njëjtën pikë fokale, ne do të duhet t'i japim një kërkesë aplikacionit në mënyrë që të marrim rezultatet që ne po kërkojmë.

Eraser Background është në dispozicion në Mac App Store për 2,29 euro. Isshtë e disponueshme në Spanjisht, kështu që gjuha nuk do të jetë problem kur bashkëveprojmë me të. Në Mac App Store mund të gjejmë aplikacione të tjera që përveçse na lejojnë të fshijmë sfondin, bëjmë më shumë funksione, por nëse duam një që kryen vetëm këtë funksion, ky aplikacion është ai që ju po kërkoni.

Fshirësi i sfondit (Lidhja e AppStore)
Eraser Historiku1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.