Hiqni shpejt çdo aplikacion të instaluar në Mac-un tuaj me Sensii Uninstaller

Nëse rregullisht përfitoni nga ofertat e aplikacioneve ose promovimet, ka të ngjarë që me kalimin e kohës, numri i aplikimet jo le te perdorim në Mac-in tonë është shumë e lartë. Nëse na duhet më shumë dhe më shumë kohë për të gjetur aplikacionin që na nevojitet në lëshues, ndoshta është koha të fillojmë pastrimin.

Ky pastrim jo vetëm që do të vendosë pak më shumë rregull në pajisjet tona dhe do të jetë më e lehtë për të gjetur 4 aplikacionet që gjejmë, por gjithashtu, ne do te fitojme un të vlefshme hapësirë në hard diskun tonë që mund ta përdorim për qëllime të tjera. Nëse dëshironi të fshini aplikacione që nuk i përdorni në Mac-in tuaj, ne mund ta bëjmë atë përmes sistemit ose duke përdorur aplikacionin Uninstaller sensei.

Uninstaller sensei është një aplikacion i thjeshtë me të cilin mund ta fshijmë në një mënyrë shumë të thjeshtë dhe të shpejtë, cilido aplikim, plugin, preferencat o zgjerim që është instaluar në pajisjet tona. Funksionimi i aplikacionit është shumë i thjeshtë, pasi jo vetëm që na lejon të tërheqim aplikacionet që duam të fshijmë te Uninstaller sensei.

Ne gjithashtu mund të hapim aplikacionin dhe për të zgjedhur të gjithë l aplikimet që duam së bashku, një mënyrë shumë e shpejtë dhe e thjeshtë për të pastruar hard diskun tonë të aplikacioneve që vështirë se kemi përdorur ose drejtpërdrejt dhe as nuk i kemi provuar. Një sensin Uninstaler fshin çdo gjurmë të aplikacionit në hard diskun tonë, kështu që ne mund ta bëjmë atë metodën tonë të preferuar për pastrimin e hard drive tonë së bashku me çdo aplikacion tjetër që kërkon dublikata në kompjuterin tonë.

Sensi uninstaler ka një çmim en Mac App Dyqani ynë de 1,09 euro, një çmim më se i arsyeshëm për funksionin që kryen, pasi që jashtë Mac App Store mund të gjejmë aplikacione të tjera që na lejojnë ta kryejmë këtë detyrë falas. Avantazhi i këtij aplikacioni është se do ta kemi gjithmonë në dorë në kompjuterin tonë përmes Mac App Store.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   lëpirje dijo

    AppCleaner është falas