Hiqni skedarët e kopjuar me Duplicate File Doctor

Shumë janë përdoruesit që shqetësohen vetëm për rregullimin e Mac-ve të tyre, kur sistemi fillon, pa pushim, për t'ju dërguar mesazhe duke i informuar ata në lidhje me nevojën për të pastruar hard diskun tonë. Gjëja e parë që duhet të bëni në këto raste është të kontrolloni cilat janë aplikacionet që kemi instaluar dhe që na duhen vërtet.

Aplikimet me GarageBand ose paketën e zyrave iWork zënë një hapësirë ​​të madhe në diskun tonë të ngurtë, kështu që nëse i kemi të instaluara vetëm për çdo rast, ne mund të vazhdojmë t'i fshijmë dhe t'i instalojmë kur të na duhen vërtet. Hapi i dytë për të ndjekur është kërkoni për skedarë të kopjuar në hard diskun tonë.

Skedarët dublikatë janë një tjetër nga probleme të mëdha që mund ta gjejmë kur hapësira e Mac-ut tonë zvogëlohet ndjeshëm. Fotografitë dhe videot zakonisht janë shkaqet kryesore të kësaj zvogëlimi të hapësirës, ​​veçanërisht nëse kur hedhim përmbajtjen e pajisjeve tona nuk ndjekim një organizim adekuat.

Duplicate File Doctor, është një aplikacion që Ka një çmim në Mac App Store prej 5,49 euro dhe kjo na vë në dispozicion një numër të madh opsionesh për të eleminuar të gjitha ato skedarë që kopjohen në Mac-in tonë.

Karakteristikat kryesore të Doktorit të Skedarit Dublikatë

 • Kjo na lejon të zgjedhim se cilat dosje duam të analizojmë në kërkim të kopjimeve.
 • Ne mund të vendosim një madhësi minimale dhe maksimale të skedarit për skedarët dublikatë që duam të gjejmë.
 • Skanoni të gjitha llojet e skedarëve ose mund të përcaktojmë gjithashtu një listë të personalizuar të llojeve të skedarëve që duam të gjejmë.
 • Zhvendosni skedarët e kopjuar në plehra ose fshini ato përgjithmonë
 • Algoritëm shumë i shpejtë dhe i saktë për të zbuluar skedarët dublikatë
 • Zgjidhni automatikisht skedarët dublikatë që duam të eleminojmë duke përdorur filtra të personalizuar ose të paracaktuar.
 • Skedarët dublikatë grupohen automatikisht në kategoritë e mëposhtme: Fotografitë, Muzika, Filmat, Skedarët, Dokumentet dhe Të Tjera
 • Secila kategori do të ketë një përqindje që tregon sa hapësirë ​​në disk zënë skedarët në atë kategori krahasuar me të gjithë skedarët e tjerë të kopjuar.
Doktor i Dosjeve të Dosjeve (Lidhja e AppStore)
Dopjoni Dokumentin e Dosjeve4,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.