Eliminoni zhurmën nga fotot tuaja me Noiseless

Fotografi gjatë natës, në varësi të pajisjes që kapim, është shumë e komplikuar për sa kohë që nuk dimë të rregullojmë parametrat e ndryshëm të kamerës në mënyrë që zhurma, problemi më i madh, të jetë sa më pak i mundur. Me një trekëmbësh dhe një ISO të ulët, kjo zhduket pothuajse plotësisht.

Për shumë miliona përdorues, kamera smartphone është bërë mjeti i vetëm për të bërë fotografi. Problemi është se megjithë përmirësimet që ata marrin vit pas viti, fotografitë në dritë të ulët janë ende një problem për shkak të zhurmës që gjenerohet. Algoritmet e pajisjeve përpiqen ta zvogëlojnë atë në maksimum, por nuk është gjithmonë e mundur.

Nëse duam të përfitojmë sa më shumë nga një fotografi natën, nëse iPhone-i ynë nuk ka qenë në gjendje të eleminojë plotësisht zhurmën, duhet të përdorim një aplikacion që na lejon minimizoni kokërr të bezdisshëm që shfaqet në fotografi.

Noiseless është një nga aplikacionet që ka qenë në Mac App Store për kohën më të gjatë dhe që na lejon të ulim nivelin e zhurmës së fotove në praktikisht e bëjnë atë të zhduket, diçka që është e pamundur pa përdorur Photoshop, por të paktën na ofron rezultate shumë të mira pa pasur njohuri për redaktimin fotografik.

Karakteristikat kryesore pa zhurmë

 • Teknologjia e zgjuar e zvogëlimit të zhurmës.
 • Zbulimi inteligjent i zhurmës.
 • Eliminoni zhurmën me një prekje.
 • Paneli i kontrollit i rregullimeve për të rregulluar tonet, kontrastin dhe ngopjen.
 • Na lejon të ndajmë rezultatet e marra direkt në rrjetet sociale.
 • Gjithashtu na lejon të importojmë imazhe direkt nga iPhone ose nga aplikacioni Photos Photos.

Noiseless është në dispozicion për shkarkim falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Nëse duam të përfitojmë sa më shumë nga aplikacioni, do të duhet të përdorim blerjen brenda aplikacionit, blerje që na lejon të kryejmë veprimin e zvogëlimit të zhurmës në grupe.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.