HomeKit mbetet prapa në blinds zgjuar Ikea

IKEA

Blindet inteligjentë të IKEA-s Fyrtur dhe Kadrilj duhej të ishin në përputhje me HomeKit të Apple këtë vit dhe duket se kjo do të vonohet pak më shumë nga sa parashikohej. Blinds zgjuar janë me të vërtetë e shkëlqyer për çdo dhomë dhe sot ofrojnë mundësinë e të kontrollohet nga IKEA Smart Home me pajisjet e saj qendrore ose me ndihmësin e Google, por HomeKit mbetet akoma e shkurtër edhe pse ata njoftuan pajtueshmërinë e tij gjatë lansimit. Firma tani po i përgjigjet një përdoruesi në lidhje me implementimin e HomeKit dhe duket se ka lajme të mira. 

Artikulli i lidhur:
Blindet inteligjente Ikea KADRILJ dhe FYRTUR në detaje

Ky përdorues do kërkoi mbështetjen e IKEA drejtpërdrejt në lidhje me ardhjen e këtij funksionaliteti dhe përgjigja e tij ishte e qartë:

Kompania u përgjigj me këtë cicërimë tjetër:

Kjo do të thotë që ne jemi afër që të kemi pajtueshmërinë me këto IKEA Fyrtur dhe Kadrilj në HomeKit megjithëse duhet të jemi të kujdesshëm pasi është e mundur që azhurnimi të zgjasë pak më shumë sesa pritej siç kishte ndodhur tashmë në fillim të lansimit të tij. Firma do të punojë për zbatimin, por mbetet të shihet kur ata përfundojnë duke azhurnuar pajisjet për t'i bërë ato të përputhshme. Ne do të vazhdojmë të monitorojmë lëvizjet e IKEA, edhe pse është e vërtetë që ne presim zbatimin e tyre së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.