Counterpoint Research thotë se AirPods humbin shitjet

AirPods Pro

Sipas Counterpoint Research, AirPods të Apple do të humbasin shitjet këto muaj edhe pse shitjet e tyre janë ende shumë të mira. Firma shpjegon se ata kanë humbur udhëheqjen në shitjet e këtyre kufjeve për shkak të ardhjes së markave kineze që riafirmojnë rritjen e tyre të shitjeve. Shitjet e Apple AirPods që kanë rënë - gjithmonë anoj Counterpoint - në pak më shumë se një të tretën e tregut, rreth 35%.

Analist i kundërsulmit, Liz Lee, shpjegoi:

Segmenti i kufjeve me valë të mesme dhe të ultë, duke përfshirë markat kineze dhe prodhuesit amerikanë si JLab, do të hiqnin shitjet nga kufjet më premium të tregut. Konkurrenca midis Samsung dhe Apple ka të ngjarë të intensifikohet në gjysmën e dytë të vitit, pasi të gjitha vlerësimet pozitive të Buds Live dhe investimit të shtuar të Samsung në këtë segment pritet t'i sjellë të dy modelet më pranë së bashku në shitje.

Tregu për kufje pa tel është vërtet i ngopur me produkte dhe në këtë treg të madh ne gjithmonë gjejmë disa alternativa interesante për ato më të shtrenjtat dhe më të lira. Me këtë nënkuptojmë se shpenzimi i shumë parave në kufje pa tel mund të mos jetë një ide e mirë, por as shpenzimi sa më pak të jetë e mundur ... Ju duhet të gjeni një rrugë të mesme në këtë treg të gjerë dhe me të vërtetë AirPods mund të jenë brenda kësaj periudhe afatmesme, por ka edhe alternativa të tjera, që do të varen nga përdoruesi.

Duket se thashethemet tregojnë mbërritjen e Apple AirPods të reja së shpejti, datat janë të panjohura, por është e qartë se me AirPods dhe AirPods Pro ato kanë mbuluar mjaft mirë tregun, atëherë ata mund të nisnin AirPods me shiritin e kokës por kjo mund të zhvendoset në një segment tjetër kufjesh. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.