Hyni në shërbimet tuaja të hapësirës ruajtëse direkt nga Finder

ExpanDrive

Apple prezantoi në WWDC të fundit, një funksion të ri iCloud që do të na lejonte të ndajmë dosjet nga llogaria jonë iCloud me përdoruesit e tjerë, një funksion që ka qenë i disponueshëm në të gjitha shërbimet e ruajtjes së reve praktikisht që kur panë dritën. Vetëm një javë më parë kjo veçori u bë e disponueshme.

Falë këtij funksioni, ka më shumë gjasa që shumë përdorues të ndalojnë përdorimin e Google Drive, Dropbox, OneDrive dhe shërbime të tjera të ruajtjes, nëse funksioni kryesor që ata përdorën ishte të ndanin dosjet me përdoruesit e tjerë. Nëse kjo nuk është çështja juaj, ju me siguri jeni të interesuar të mësoni rreth aplikacionit EnpandDrive.

ExpanDrive

Hyrja në hapësirën ruajtëse të llogarisë sonë iCloud është aq e thjeshtë sa hapja e Gjetësit dhe klikimi mbi dosjen me të njëjtin emër, një integrim që nuk mund ta gjejmë në pjesën tjetër të shërbimeve të magazinimit në renë origjinale (të gjithë ata na drejtojnë në shiritin e sipërm të menusë për qasje të shpejtë).

Sidoqoftë, falë aplikacionit ExpanDrive, ne mundemi shtoni llogaritë e shërbimeve tona të ruajtjes në Finder, si iCloud, për të qenë në gjendje të shpejt dhe me lehtësi të hyrë në të gjithë përmbajtjen në dispozicion në çdo shërbim, dhe të jetë në gjendje për të lëvizur skedarë midis shërbimeve të ndryshme, qasje në dokumente të ruajtura, kopjoni skedarë të rinj, fshini skedarë ... pa sinkronizimin e ndryshimeve , është e menjëhershme.

Për të shtuar këtë funksion, ExpanDrive krijon një qasje virtuale në disk, qasje që do të shfaqet në desktopin e sistemit tonë. Për të shijuar funksionin që na ofron ExpanDrive, është e nevojshme, po ose po, kjo le të ekzekutojmë aplikacionin sa herë që fillojmë kompjuterin tonë, në mënyrë që të kemi qasje në shërbimet e magazinimit që ne përdorim direkt nga Finder.

ExpandDrive është në përputhje me shërbimet kryesore të ruajtjes në cloud, si dhe shërbimet FPT, SMB, WebDAV ... dhe na lejon të shtojmë llogari të ndryshme të të njëjtit shërbim të ruajtjes. Ne mund të shkarkojmë një Demo falas e ExpanDrive direkt nga tuajat Faqja kryesore web. Ky aplikacion nuk është i disponueshëm në Mac App Store.

Në varësi të përdorimit që mund t'i bëni këtij aplikacioni, ne mund ta konsiderojmë atë çmimi është i shtrenjtë ose i lirë. Licenca për një kompjuter është me çmim 49,95 $ (nëse bëjmë azhurnim nga versioni i mëparshëm, çmimi zvogëlohet përgjysmë). Përveç kësaj, kjo na lejon të kontraktojmë të gjitha azhurnimet e ardhshme të aplikacionit për 37,95 dollarë më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.