Hyper lëshon dy qendra të reja për iMac 24-inç

Hyper Hub e gjelbër

Qendrat kanë qenë prej kohësh një nga aksesorët thelbësorë për shumë përdorues të Apple dhe më shumë për përdoruesit e Mac. Në këtë rast, ato janë disa qendra me një dizajn vërtet interesant dhe gjithashtu ato përputhen me ngjyrën e pjesës së përparme të iMac tuaj të ri me procesorin M1.

Pra, këta koncertistë të rinj lidheni me USB C në anën e pasme të pajisjeve tona të reja dhe ofrojnë mundësinë për të pasur portet në pjesën e përparme të pajisjeve. Më e mira nga e gjithë kjo është se siç themi ata shtojnë një dizajn unik dhe ekskluziv për iMac -in e ri me ngjyrat në harmoni.

Hyper Hub i pasmë

Në këtë rast, ekzistojnë dy versione të qendrës Hyper, ai me 6 lidhje dhe ai me 5. HyperDrive 6 në 1 kushton 80 dollarë dhe HyperDrive 5 në 1 shkon deri në 50 dollarë për njësi pavarësisht nga ngjyra që zgjedhim. Më e mira nga të gjitha është ajo përputhen në mënyrë të përkryer me modelin dhe ngjyrën e iMac -it tonë.

HyperDrive 6 në 1 ka:

 • 1 port HDMI 4K60Hz
 • 1 USB-C deri në 10Gbps
 • 2 x USB-A 10Gbps
 • 1 SD UHS-I
 • 1 Fole MicroSD UHS-I

HyperDrive 5 në 1 shtoni këto porte lidhëse:

 • 2 x USB-C 5Gbps
 • 2 x USB-A 5Gbps
 • USB-A 5Gbps 7.5W

Në shumë raste ne kemi folur për përfshirjen e mundshme të porteve në pjesën e mbështetjes së përparme të iMac -it tonë ose të ngjashme, në këtë mënyrë ne mund të shmangim nevojën për të pasur portet në pjesën e përparme, por logjikisht dizajni do të "prekej" "dhe se Apple nuk mund ta lejojë atë. Lehtësia për të pasur portet në pjesën e përparme ka problemin në formën e "kostos shtesë" me shpërndarës si këto ose të ngjashëm, për momentin nuk ka asnjë mundësi tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.