HyperSwitch, mjeti për të pasur një pamje paraprake në Mac-in tonë

mbingarkese

Sapo keni bërë kalimin nga Windows në Mac dhe e gjeni veten në një botë tjetër; ndër të tjera një mënyrë tjetër për menaxhimin e dritareve dhe kontrollimin e tyre, ju pëlqeu opsioni për të pasur një pamje paraprake për të parë përmbajtjen në të cilën ne po punonim në desktopin tonë dhe tani në Mac mund të shihni vetëm aplikacionet që keni të hapura dhe t'i rrëshqisni përmes tyre pa pasur një pamje paraprake të tyre.

Prandaj do të shohim HyperSwitch, Ky mjet i instaluar në Mac-in tonë shton mundësinë për t'i shtuar asaj që tashmë e kemi origjinën në OS X kur kryejmë kombinimin e tastave Cmd + Tab, që do të thotë të shohim aplikacionet që kemi në përdorim dhe të hapim, gjithashtu mund të kanë pamjen paraprake të së njëjtës.

Një mjet që është akoma në fazën beta dhe më shumë se një i sigurt që tashmë e dini sepse nuk është i ri, ky mjet është nga i njëjti zhvillues që krijoi HyperDock Christian Baumgart.

Operacioni HyperSwitch është i thjeshtëKur shtypim Cmd + Tab duhet të mbajmë tastin Cmd dhe do të shohim një pamje paraprake të dritares në të cilën ndodhemi, gjithashtu na jep disa funksione shtesë duke përdorur për shembull shigjetat e tastierës dhe kombinimet e tjera.

hiperndërprerës-1

Një mundësi tjetër arrihet duke shtypur tastin 'Cmd + shigjeta lart' dhe do të kemi një menu për të hapur një instancë të re në vetë dritaren. Shtypja 'Opsion + Tab' ne do të marrim një pamje paraprake të të gjitha dritareve që kemi hapur dhe nëse shtypim 'Opsioni + º' Na lejon të lëvizim nëpër dritare të ndryshme të të njëjtit aplikacion në një mënyrë më të shpejtë.

Kujtojnë se është akoma një beta dhe mund të ketë disa gabime të vogla, por meqenëse është një mjet krejtësisht falas, nuk mund të kërkojmë asgjë nga autori i tij dhe do të duhet të presim për versionin zyrtar nëse paraqitet. Nëse dini ndonjë funksion tjetër sepse e keni përdorur tashmë, mos hezitoni ta vendosni në komente, ne do ta vlerësojmë atë.

Më shumë informacion - HyperDock: Vitaminat që doku juaj po priste

Lidhja - HyperSwitch 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Astro dijo

  E vërteta është që unë shoh diçka absurde që unë jam e tepërt. Në Windows është më e dobishme pasi kalimi midis një dritareje dhe tjetrës mund të jetë një sprovë, kështu që duhet të mendoni për të para se të ndryshoni, duke parë pamjen paraprake. Në Mac, ndryshimi është aq efektiv dhe kaq i shpejtë, saqë mund të ndryshoni desktopët, dritaret dhe aplikacionet në të dhjetat e sekondës, kështu që pamja paraprake e vetë dritares është vetë dritarja, ndryshimi është efektiv dhe shumë i shpejtë kështu që nuk është e nevojshme për të parë se ku po shkoni para se të shkoni, pasi është më shpejt të shkosh sesa të shikosh një miniaturë të dritares ku dëshiron të arrish.
  Por hej, nuk dhemb ...