Tani i disponueshëm MacBook Pro i ri 15 "me Force Touch dhe iMac Retina 5k

CUPERTINO (Kaliforni) - 19 maj 2015 - mollë sot prezantoi lajme në MacBook Pro 15 inç me ekran Retina, e cila tani përfshin trackpad Force prekje, ruajtje më e shpejtë e blicit, jetë më e gjatë e baterisë dhe grafikë më e shpejtë, duke sjellë më shumë kapacitet dhe performancë në gamën e laptopëve MacBook Pro. Apple ka njoftuar gjithashtu një konfigurim të ri IMac 5 inç me ekran Retina 27K, me 14,7 milion piksele, procesorë quad-core dhe grafikë AMD, për 2.329 euro (përfshirë TVSH-në).

Lajmi është një ditë herët

MacBook dhe MacBook Pro të reja 13-inç me ekranë Retina kanë qenë shumë të popullarizuara, dhe sot ne jemi të lumtur të njoftojmë se kemi shtuar trackpad i ri Force Touch, ruajtje më të shpejtë të blicit dhe autonomi më të madhe kur MacBook Pro 15 inç me ekran Retinathotë Philip Schiller, nënkryetari i Apple për marketing në të gjithë botën. Përdoruesit e duan revolucionarin iMac me ekran Retina 5KDhe tani që është në dispozicion me një çmim fillestar më të ulët, më shumë klientë do të jenë në gjendje të shijojnë desktopin tonë më të mirë.

MacBook Pro i ri 15 me Force Touch

MacBook Pro Retina 15-inç Force Touch

El MacBook Pro i ri 15 inç përfshin spektakolarin Force Touch trackpad, e cila ju lejon të ndërveproni me Mac tuaj në një mënyrë krejt të re. Falë sensorëve të saj të forcës dhe Motori Taptik që prodhon reagime haptike, trackpad Force prekje ju lejon të klikoni kudo në sipërfaqe me një ndjesi uniforme dhe të vendosni presionin e kërkuar për të klikuar. Trapad-i i ri mbështet gjeste të reja, të tilla si klikimi i ri me forcë, dhe ka disa API në dispozicion për zhvilluesit e pavarur për të përfshirë funksionet e Force Touch në aplikacionet e tyre. MacBook Pro i ri 15 inç me ekran Retina përfshin gjithashtu hapësirë ​​ruajtëse deri në 2,5 herë më shpejt se gjenerata e mëparshme, me shpejtësi deri në 2 GB / s dhe ofron një orë më shumë jetëgjatësi të baterisë: deri në 9 orë shfletim wireless dhe deri në 9 orë rishikim të filmit iTunes. Përveç kësaj, grafika e pavarur e MacBook Pro me ekran Retina ofron deri në 80% performancë më të shpejtë duke përdorur AMD të ri Radeon R9 M370X kur redaktoni videon në Final Cut Pro X, jepni imazhe 3D me aplikacione profesionale ose luani lojëra video me rezolucion të lartë.

IMac i ri 27 ″ 4K

Pamja e ekranit 2015-05-19 në 17.21.57

Me një rezolucion prej 5.120 nga 2.880, iMac i ri me ekran Retina 5K me 2.329 euro (përfshirë TVSH-në) ka 67% më shumë piksela sesa një ekran 4K dhe përfshin një procesor quad-core Intel Core i5 me 3,3 GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 3,7 GHz dhe grafikë AMD Radeon R9 M290. IMac i ri gjithashtu përfshin 8 GB memorje dhe 1TB hapësirë ​​ruajtëse, si dhe katër porta USB 3.0 dhe dy porta Thunderbolt 2 secila duke ofruar 20Gb / s secila, dyfishin e gjerësisë së brezit të brezit të mëparshëm. IMac i nivelit më të lartë me ekran Retina 5K fillon me 2.629 dollarë (me TVSH) dhe përfshin një procesor 5-bërthamor Intel Core i3,5 3,9GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 9GHz, grafikë AMD Radeon R290 M1X dhe XNUMX Makinë bashkimi me tuberkuloz.

Çmimi dhe disponueshmëria

I riu Tani është në dispozicion MacBook Pro 15 inç me ekran Retina në Apple Online Store, Apple Store Stores dhe zgjidhni Rishites të Autorizuar Apple, të mundësuar nga procesori quad-core Intel Core i7 2,2GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 3,4GHz, memorje 16 GB, hapësirë ​​flash 256 GB dhe grafikë Intel Iris Pro nga 2.249 euro (Me TVSH); dhe me një procesor 7-bërthamor Intel Core i2,5 3,7 GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 16 GHz, 512 GB memorje, 9 GB hapësirë ​​flash dhe grafikë AMD Radeon R370 M2.799X nga 7 euro (me TVSH). Opsionet e konfigurimit të personalizuar përfshijnë procesorë më të shpejtë quad-core Intel Core i2,8 (deri në 4 GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 1 GHz) dhe hapësirë ​​flash deri në XNUMX TB.
Pamja e ekranit 2015-05-19 në 17.20.36
El Tani është në dispozicion iMac i ri me ekran Retina 5K 27 inç në Apple Online Store, Apple Store Stores dhe zgjidhni Rishites të Autorizuar Apple, të mundësuar nga procesori quad-core Intel Core i5 3,3GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 3,7GHz, grafikë AMD Radeon R9 M290 dhe hapësirë ​​ruajtje 1TB nga 2.329 euro (TVSH) përfshirë). IMac i nivelit më të lartë fillon me 2.629 dollarë (përfshirë TVSH-në) dhe përfshin një procesor 5-bërthamor Intel Core i3,5 3,9GHz me shpejtësi Turbo Boost deri në 9GHz, grafikë AMD Radeon R290 M1X dhe 7-inç Fusion Drive Tuberkulozi. Opsionet e konfigurimit të personalizuar përfshijnë deri në 4 GHz procesorë Intel Core i4,4 me shpejtësi Turbo Boost deri në 1 GHz dhe deri në XNUMX TB hapësirë ​​ruajtëse.
Pamja e ekranit 2015-05-19 në 17.21.00

BURIMI | disk Apple Press


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.