IPhone 7 mund të jetë i disponueshëm në deri në 5 ngjyra sipas një media japoneze

ngjyrat-iPhone Ditët e fundit kemi vërejtur se disa faqe aziatike janë në aktivitet të plotë në mungesë të 4 ditëve të prezantimit të parashikueshëm të iPhone 7 dhe pse jo, tjetri Apple Rights Watch. Këtë herë faqja Macotakara kjo risi e mundshme na avancon.

Sipas fotografisë së publikuar nga media japoneze, Vende të kartës SIM në deri në 5 ngjyra, prandaj duket se telefoni i ri Apple do të jetë i disponueshëm në: ari, ari i kuq, argjendi, gri hapësira dhe risia do të vinte për një iPhone të zi me shkëlqim, të quajtur "Gloss Black"

Thashethemet e lëshuara muaj më parë flisnin për një gri më të errët të hapësirës, ​​risia e zgjedhur do të ishte një ngjyrë e zezë mat ose madje edhe një iPhone blu shihej në një medium. Në vend të kësaj, kjo thashethem tregon se toni i ngjyrave i zgjedhur nuk përputhet me ngjyrën e Mac Pro 2013 shkëlqim_black_iphone_sim_tray

Duket se problemi i prezantimit të këtij modeli nuk vjen nga ngjyra por nga toni i ndritshëm. Problemi kryesor është përdorimi i kësaj ngjyre çdo ditë, pasi ka më shumë gjasa të gërvishtet ose të tregojë shpejt shenja gishti. Mbi të gjitha, shiritat mund të shqetësojnë Apple duke treguar një terminal me veshin e përparuar menjëherë pasi të lirohen.

Sidoqoftë, nuk është e qartë nëse do ta shohim këtë ngjyrë në Keynote tjetër ose do të rezervohej për iPhone që do të dalë në treg në vitin 2017 dhe që mund të vijë në një fund qelqi. Disa media madje komentojnë se mund të jetë e rremë. Kjo ngjyrë mund të jetë elegante nëse Apple na mahnit siç bën zakonisht, duke marrë një material me shkëlqim, me veshin më të vogël nga gërvishtjet ose shenjat e gishtërinjve.

Në çdo rast, ne do të lëmë dyshime kur të paraqitet ditën tjetër 7 në auditorin legjendar Bill Graham Civic në San Francisko.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.