iBooks dhe PDF në iCloud. Sekreti i iOS 9.3

mollë ka zbatuar një funksion shumë të rëndësishëm në azhurnimin e tij të ri, por ky funksion ishte sekret, asgjë nuk u njoftua ose u tha, pse?

«Një gjë tjetër» që po na mungonte

Dje Përditësimi i iOS 9.3, në të cilën gjejmë mënyrën e ndërrimit të natës, fjalëkalimet e shënimeve dhe cilësimet për t'i renditur sipas dëshirës sonë, përmirësimet në baterinë dhe performancën, etj. Por një nga gjërat e para që gjeta nuk ishte emëruar, as ishte adresuar në beta, ose të paktën askush nuk e kishte vërejtur, dhe është: iCloud për iBook.

Çfarë lejon iCloud për iBook? Na lejon të bëjmë diçka që NUK ishte e mundur më parë, megjithëse disa mendojnë kështu, dhe kjo është të ruajmë të gjitha dokumentet tona PDF, epub, iBooks etj në iCloud, drejtpërdrejt, si. Në fakt ne mund t'i kemi brenda iCloud Drive. Kjo është një gjë shumë e mirë që duhet të kishte ardhur më parë, dhe është se në disa situata kam dashur të rivendos iPhone ose iPad dhe kam humbur të gjithë librat dhe PDF që kisha ruajtur, dhe ishte një shqetësim.

imazh

Para se të mbaheshin brenda icloud blerjet, si me aplikacionet ose muzikën, domethënë, dyqani dixhital e dinte që ju tashmë e kishit blerë atë dhe ju ofroi mundësinë për ta shkarkuar përsëri, por nuk mund të ruani skedarë dhe libra të shkarkuar nga dyqane të tjera ose uebfaqe të tjera. Çdo PDF që do të humbisnit nëse nuk do ta ruanim në Mac tuaj.

mollë kërkon mënyra për të përmirësuar dhe përmirësuar shërbimet e tij. Edhe Apple Music që po del dhe icloud, e cila ju ofron 5 GB hapësirë ​​ruajtje falas dhe për vetëm 1 € më shumë ju jep 50 GB, një mundësi që nuk do të hezitoj ta marr sa më shpejt që ato falas të jenë të shkurtra, tani për tani mund ta mbaj mirë. Për të rritur shërbimin e tyre të magazinimit ata filluan iCloud Drive dhe ata promovuan përdorimin e këtij mjeti për aplikacione të palëve të treta, të tilla si Pixelmator

Midis disa gjërave dhe të tjerave, dhe tani me zbatimin e iBooks, ata do të plotësojnë menjëherë 5Gb tonë falas, megjithëse, si unë, ata nuk i kanë fotografitë në re, kështu që ata do të na detyrojnë të punësojmë planet e pagesës, të cilat edhe pse janë shumë të lira, por me shumë përdorues ata mund të bëjë një marrëveshje shumë të mirë.

Përfundoni duke thënë se nuk e kuptoj pse nuk i vunë emrin icloud para iBooks në prezantim. Unë mendoj se është një funksion i shkëlqyeshëm dhe i dobishëm që ju inkurajoj ta zbuloni dhe provoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   SIL dijo

  Përshëndetje, unë zbatova këtë azhurnim që ju komentoni në Ipad 2 tim dhe tani nuk mund të hyj në asnjë nga skedarët dhe librat pdf që kisha ruajtur në Ibooks, ndoshta është injoranca ime në lidhje me përdorimin e reve ose Ibooks, por unë do të doja të di nëse ka ndonjë mënyrë për të ri-hyrë në skedarët e mi nga Ibooks, pasi e di që ato nuk janë humbur sepse vazhdojnë në cilësimet brenda hapësirës ruajtëse.
  Faleminderit shumë paraprakisht nëse mund t'i përgjigjeni pyetjes time.

  1.    adriana dijo

   Përshëndetje Sil, unë do të doja të di se ata u përgjigjën për mua e njëjta gjë më ndodhi mua. Nuk mund të përdor skedarët e mi në ibooks.

 2.   claribel dijo

  Përshëndetje, e njëjta gjë më ndodhi, unë bëra azhurnimin dhe tani nuk mund të hyj në shumë nga skedarët e mi, dua të di se si mund t'i qasem përsëri, e di që nuk i kam humbur sepse i shoh në ruajtjen e ibook, por me duhen dhe nuk di cfare te bej, kam me shume se 200 libra ne pdf.

  Ju lutem nëse dikush mund të më ndihmojë, si t'i mundësoj përsëri?

 3.   Juana jordan dijo

  Diçka shumë e ngjashme më ndodh; librat që janë zhdukur ishin në iCloud. Unë nuk i shoh në iPad tim, por i shoh nga kompjuteri im përmes Windows 10

 4.   Begoña dijo

  Edhe mua më ka ndodhur dhe nuk mund të futem në skedarët e mi iBook

 5.   Alejandra Franco dijo

  Kam humbur jo vetëm libra, por edhe dokumente të rëndësishme dhe nuk di çfarë të bëj për t'i rikuperuar ato, jam i shqetësuar, dikush më ndihmoni ju lutem

 6.   Joaquin dijo

  Shumë skedarë PDF gjithashtu janë zhdukur për mua. Unë nuk e kuptoj këtë operacion. Skedarët që mungojnë nuk janë në iCloud.

  Unë kam qenë duke u konsultuar me faqe dhe shoh se ky problem nuk është i ri. Sidoqoftë, nuk kam qenë në gjendje të gjej informacione rreth zgjidhjes, edhe nëse ka një të tillë.

  Shpresoj të më jepni ca përgjigje

 7.   Fernando dijo

  Unë kam të njëjtin problem dhe duhet të rikuperoj skedarët nga iBooks tani.
  A ka ndonjë të lutem që ka një zgjidhje ???