A është ide e mirë të blini një MacBook Pro tani?

Tani për tani dhe gjithmonë idea e blerjes së një MacBook Pro është e pranishme në shumë përdorues, si të rinj ashtu edhe ata që tashmë kanë një kompjuter të vjetër dhe duan ta rinovojnë atë. Në rastet e mëparshme kemi biseduar për këtë temë dhe Ka disa pika që duhet të marrim parasysh kur blejmë një Mac.

Sot, 12 Prill 2021, nuk do të ishte një mundësi e mirë për të blerë ose rinovuar Mac-in tuaj të vjetër për një MacBook Pro 13-inç ose 16-inç Nëse nuk keni rrugëdalje sepse MacBook juaj i vjetër u prish ose thjesht doni të provoni Mac-et e reja me procesorët e vetë Apple, M1 dhe ju nuk doni të prisni.

Por katalogu i Mac-së së shpejti do të zgjerohet me ardhjen e pajisjeve të reja dhe madje mund të mos jetë fitimprurëse për ju të ndryshoni MacBook-un e vjetër për një të ri tani. Ne gjithmonë flasim për të tashmen dhe kjo është ajo Nëse po lexoni këtë artikull në nëntor 2021 mos hezitoni dhe blini atë MacBook.

Blerja ose jo e një MacBook varet nga shumë faktorë

Bleni vetëm nëse ju mbaron Mac ose keni mjaft para për të bërë blerjen pa probleme. Përdoruesit që kanë mjaft para për të bërë blerjen pa problem nuk duhet t'i kushtojnë vëmendje asaj që themi këtu, thjesht shkoni dhe blini modelin që ju pëlqen më shumë. Por shumica prej nesh nuk mund ta bëjë atë kështu që ju duhet të kujdeseni për investimet tuaja.

Kur MacBook-u ynë është i vjetër, ne mund të mendojmë ta ndryshojmë dhe ka momente kyçe për ta bërë këtë ndryshim. Fill pas prezantimit të pajisjeve të reja dhe kur me të vërtetë nuk mund t'i durojmë më sepse pajisjet tona janë krejtësisht të prishura ose nuk funksionojnë. Nga opsionet e tjera mund të debatojmë (sistemi operativ i vjetëruar, ngadalësia e sistemit, mungesa e azhurnimeve, dizajni, pesha ...) por çfarë është e qartë është se investimi duhet të bëhet me kokë dhe duke parë opsionet në dispozicion.

WWDC do të arrijë së shpejti në të cilin do të shihen së shpejti sistemet e reja operative të tilla si macOS Sipas thashethemeve ne do të kemi MacBook Pro të reja 14 dhe 16 inç kështu që rekomandohet nëse jeni nga ata që duan të kenë më shumë ekran, prisni.

A nuk është një ide e mirë MacBook Pro i ri me M1 i lëshuar disa muaj më parë? Sigurisht po. Kompjuterët e rinj me një procesor M1 janë plotësisht të rekomanduar por kurdoherë që është e mundur, duhet të kemi të gjitha opsionet para nesh për të zgjedhur atë që na përshtatet më shumë, kështu që në këtë rast dhe duke parë sasinë e thashethemeve që shpallin ndryshimet, ideali është të presim pak dhe të mbajmë për të parë se çfarë do të ndodhë, atëherë nëse nuk ka mundësi ose koha po mbaron, ne do të shkojmë për Mac aktual dhe nëse mund t'ju jap disa këshilla unë do të shkoj për ato të reja me një procesor M1 .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.