iFrame, bëj kolazh fotosh të lezetshme në Mac

pa iframe

Sot do të shohim një aplikacion që kemi njoftuar dje në Twitter-in tonë zyrtar (@SoydeMac) dhe kjo mund të lehtësojë punën tonë për të hartuar një 'kolazh të bukur' të fotove tona. Thjesht duhet zgjidhni imazhet që duam dhe shtoni ato kudo që duam në këtë aplikacion të shkëlqyeshëm të quajtur iFrame.

Ne do ta gjejmë iFrame të disponueshëm dhe për momentin plotësisht falas për shkarkim në Mac App Store, ne mund të bëjmë disa montazhe të shkëlqyera me fotot tona në një kohë shumë të shkurtër në një mënyrë shumë të thjeshtë, me një ndërfaqe vërtet të pastër dhe të thjeshtë pa shumë mundësi që ne nuk e përfundojmë më vonë duke përdorur kurrë. Në një periudhë të shkurtër kohe mësohen funksionet e tij dhe ne do ta zotërojmë plotësisht atë pa qenë nevoja të kalojmë shumë kohë 'duke u bërë pazar' me të.

Reallyshtë vërtet e thjeshtë për sa i përket përdorimit të saj dhe e gjithë kjo falë ndërfaqes së saj intuitive që nuk është e mbingarkuar me shumë opsione dhe e bën punën tonë më të lehtë. Ka një të mirë numri i shablloneve Për të bërë krijimet tona në mënyra të ndryshme, këtu më poshtë po ju lë një shembull të vogël me këtë imazh që kam bërë jo më shumë se 5 minuta me Mac-in tim:

iframe-mak

Ky është rezultati përfundimtar me këtë model në një drejtkëndësh prej tre imazhesh, gjithashtu na lejon të ruajmë imazhet që kemi krijuar në formate dhe rezolucione të ndryshme duke përfshirë: jpg, png, tiff, gif, etj. Ne gjithashtu mund t'i shtypim ato ose t'i dërgojmë me email në të vërtetë e thjeshtë dhe e shpejtë.

Test-jam-nga-mak

Ky aplikacion do të jetë falas për një kohë të kufizuar, kështu që nëse e dëshironi, mos vononi të shkoni për të pasi së shpejti do të duhet të paguani për ta pasur atë. Ka edhe një version i iFrame Pro, i cili shton 'korniza fotografish' dhe forma të tjera të disponueshme në lidhje me vendosjen e fotove tona në montazh.

Më shumë informacion -Azhurnimi i Skitch (iOS dhe Mac) përfshin shënime dhe vula PDF


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.