IGTV për Instagram tani në dispozicion në Mac App Store

Qershorin e kaluar arriti në dyqanin e aplikacioneve iOS aplikacioni Instagram TV, i quajtur gjithashtu IGTV. Në këtë rast, mbërritja e aplikacionit për përdoruesit e macOS nuk ka zgjatur kaq shumë dhe për ata që duan të shijojnë këtë aplikacion në Mac-in e tyre, ata mund ta bëjnë këtë tani e tutje, megjithëse nuk është një aplikacion zyrtar i Instagram-it.

Isshtë një aplikacion që na lejon të kemi të njëjtat funksione si në versionin iOS por me një ekran më të madh (pavarësisht nga fakti se videot janë akoma vertikale) gjë që na bën të shijojmë pak më mirë përmbajtjen e transmetuar nga përdoruesit që ndjekim në këtë platformë të re.

Konkurrencë e drejtpërdrejtë për Youtube

Instagram i përket Facebook dhe ajo që ata duan është të sulmojnë Google, rrjetin më të popullarizuar social për video në internet, në atë që dhemb më shumë. Në këtë rast, forca e Instagram, e cila ka miliona përdorues, do të thotë që shumë nga youtubers më të njohur që transmetojnë videot e tyre në atë platformë e bëjnë këtë. tani edhe në aplikacionin e ri IGTV.

Prezantimi i aplikacionit u mbajt në San Francisco qershorin e kaluar dhe duket se pritjet janë më shumë se të përmbushura me mijëra përdorues që tashmë i bëjnë videot e tyre lehtësisht në këtë aplikacion. Tani videot e mbërritjes IGTV nuk janë të kufizuara në një minutë si Stories, që do të thotë që ju mund të shihni më shumë përmbajtje. Këto janë disa nga tiparet kryesore të aplikacionit:

  • Shikoni video nga krijuesit që tashmë ndiqni dhe të tjerët
  • Shfletoni video të reja ose kërkoni për një kanal të veçantë të krijuesit
  • Ju mund të pëlqeni ose të komentoni videot
  • Zbuloni krijuesit dhe ndiqni ata në IGTV

Për të përdorur këtë aplikacion, kërkohet një llogari në Instagram. Aplikacioni IGTV për Mac nuk është zyrtar për Instagram por është i autorizuar nga Apple kështu që nuk duhet të kemi ndonjë problem në përdorimin e tij, në çdo rast e dini që nuk është një aplikacion zyrtar nga zhvilluesi.

IGTV për Instagram (Lidhja e AppStore)
IGTV për Instagram0,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.