IKEA dhe Sonos bashkohen për të prezantuar kornizën e altoparlantëve SYMFONISK

Symfonisk ikea sonos

Në këtë rast, firma e njohur Ikea bashkohet me Sonos përsëri për të prezantuar një altoparlant në formën e një kornize fotografike ose pikture, po, diçka krejtësisht ndryshe nga kombinon të mirat e këtij dekori nënshkrues me cilësinë e zërit të një altoparlanti Sonos.

IKEA lançoi altoparlantët e parë SYMFONISK Wi-Fi në bashkëpunim me Sonos në 2019 dhe që atëherë ata nuk kanë pushuar në përpjekjet e tyre për të hedhur në treg produkte të reja dhe më të mira. Në këtë rast, në bashkëpunimin e dytë midis dy markave, tingulli, arti dhe dekorimi i shtëpisë janë integruar në mënyrë të përsosur, duke forcuar këtë aleancë të krijuar midis IKEA dhe Sonos.

Symfonisk ikea

Artikulli i lidhur:
Sonos dhe IKEA po përgatisin një altoparlant të rinovuar në formatin e llambës

Korniza SYMFONISK ka një altoparlant të hollë Wi-Fi të integruar që është plotësisht i pajtueshëm me gamën Sonos, si dhe altoparlantë të tjerë Wi-Fi në familjen SYMFONISK. Ky folës është një simfoni e përsosur e tingull i shkëlqyeshëm me një dizajn të bukur dhe të thjeshtë.

Një folës plot të papritura

Symfonisk ikea sonos

"Tingull rrethues që vjen nga një vend që nuk e prisni". Kështu është Stjepan Begic, një zhvillues i produkteve në IKEA, përshkruan tingullin e këtij altoparlanti. Veryshtë shumë e lehtë ta lidhni me Wi-Fi në shtëpi dhe lëshon një tingull të pastër në të gjithë shtëpinë tuaj.

Sipas stilistit të IKEA Andreas Fredriksson, altoparlanti u frymëzua nga ideja e mëposhtme: "bëjeni tingullin pjesë të dekorit të shtëpisë". “Ju nuk keni pse të vendosni një altoparlant në volumin e plotë; ju mund të vendosni një altoparlant në secilën dhomë dhe të zgjidhni muzikën, "shpjegon ai. Muzika ka fuqinë të ndryshojë atmosferën e çdo hapësire dhe tingulli i mirë e bën atë me lehtësi, pa e kuptuar as vetë. "Ju në të vërtetë nuk duhet të mendoni për një tingull të mirë, është thjesht atje"Andreas komenton.

Panelet e altoparlantëve Ikea

Altoparlantët e rinj nga Sonos së bashku me IKEA kanë emrin SYMFONISK dhe bashkohen me pjesën tjetër të produkteve me një emër të ngjashëm. Në këtë rast korniza me altoparlant WiFi ka një çmim prej 199 € Isshtë bërë nga 100% poliester dhe plastikë ABS dhe matjet e tij janë: 41 × 6, Lartësia 57cm. Më vonë mund të blejmë korniza të ndryshme sipas dëshirës tonë për këtë altoparlant kurioz, secila prej tyre ka një çmim prej 16 eurosh dhe e gjithë kjo do të jetë në dispozicion nga 15 korriku i ardhshëm në vendin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.