Suita iLife për Mac është azhurnuar plotësisht

ilife-2013-0

Duket se stili i prezantimit të iOS 7 dëshiron të imponohet në të gjitha zonat e botës Apple dhe kështu është azhurnuar paketa e rinovuar e zyrës për Mac, iLife.

Në të do të gjejmë Faqet tashmë klasike, Kryesore, Numrat, GarageBand, iMovie dhe iPhoto por me veçori të reja Kjo vjen për të përforcuar pak imazhin e ngecjeve që kjo paketë programi po tërhiqte tashmë kur krahasohet me opsionet e tjera të tilla si Office.

ilife-2013-1

Kështu që ka qenë në duart e Eddy Cue i cili ka vepruar si prezantues për të zbuluar fytyrën e re që iLife do të ketë, duke filluar me ikona të azhurnuara plotësisht, edhe pse në versionin Mac me më shumë thellësi dhe më pak e sheshtë sesa iOS 7 duke ndjekur pak zgjimin e shënuar në Mavericks.

ilife-2013-2

Risitë janë përqendruar, për shembull, në redaktimin e videos me iMovie ku tani do të jetë e mundur të redaktoni video me 120 korniza në sekondë, domethënë ato video të regjistruara me Slow-Motion nga iPhone 5S plus mjete të thjeshta redaktimi dhe efekte të reja kinematografike. Të tjerë si Garage Band janë azhurnuar për të lejuar blerje brenda aplikacionit në mënyrë që të mund të shkarkojmë instrumente të ndryshëm që nuk ishin më parë të disponueshëm si Baterist.

Tani me iWork për iCloud mundemi ndajnë të gjithë përmbajtjen që kemi në kohë reale, është krijuar me Mac, iOS apo edhe aftësia për ta ndarë atë me një PC përmes internetit tani është shumë më e lehtë.

Përditësimi në këto versione të reja është plotësisht falas nëse kemi të instaluar ato të mëparshmit ose iLife, siç do të jetë gjithashtu për ata që kanë fituar së fundmi një pajisje mobile me iOS ose Mac.

Më shumë informacion - Azhurnimi në Mavericks është plotësisht falas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.