iMac 24 inç me afat të dorëzimit deri më 28 dhjetor

iMac M1 rozë

Ata nuk gjurmojnë datat e transportit në Apple. Për disa javë ose madje do të guxoja të them muaj, Mungesa e komponentëve po rritet në produkte teknologjike të të gjitha llojeve (dhe më gjerë) në mënyrë që tek Apple siç duket të mos i shpëtojnë.

IMac 24-inç zakonisht që nga ardhja e tyre kanë shijuar një stok mjaft të qëndrueshëm pa qenë as i mirë, por javët e fundit kjo ka ardhur duke u ulur ndjeshëm derisa të arrijë në sitin ku janë sot. Modelet e reja iMac 24 inç pritet të dalin më 28 dhjetor dhe jo, nuk është një shaka XNUMX prilli ...

Më shumë se një muaj për të dërguar një iMac bazë 24 inç

Periudha kohore që duhet të presim tani që nga 25 nëntori 2021 nëse duam të blejmë një iMac "bazë" 24 inç është më shumë se një muaj. Kur zgjedhim modelet bazë ne kemi këtë kohë transporti dhe Gjëja kurioze është se nëse i konfigurojmë pajisjet sipas masës sonë, mund ta marrim pajisjen një javë më parë. Është vërtet kurioze dhe megjithëse koha e pritjes është e ngjashme në të dyja rastet (një javë më pak nëse shtojmë konfigurimin tonë) pritja më e shkurtër do të thotë se kërkesa është shumë më e lartë në modelet bazë të këtyre iMac-ve të rinj.

Sido që të jetë, është e mundur që iMac i prezantuar majin e kaluar mos e rikuperoni stokun këto javë, kështu që në rast se ju duhet të hidheni në blerjen e njërit prej tyre nga nevoja, bëjeni së shpejti dhe ju armatoseni me durim derisa të merrni. Mund të ndodhë që pasi të bëhet porosia, koha e dorëzimit të ndryshojë për mirë ose jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)