IMac i ridizajnuar 30 inç nuk do të arrijë në vitin 2021

iMac 24 inç

Ardhja e iMac-ut të ri 24-inç sugjeroi që këtë vit do të shohim iMac-in e ri 30-inç. në dyqanet e Apple, por kjo po zbehet me kalimin e ditëve. Jemi 15 Nëntori dhe nga sa po shohim në rrjet nuk ka zëra për pajisjet e reja të Apple, ndaj nuk presim që të mbërrijnë deri në vitin e ardhshëm. Në parim nuk është e qartë nëse Apple do të jetë në gjendje të lançojë pajisjet e reja gjatë gjysmës së parë të vitit, është e mundur apo jo.

E gjithë kjo është diçka që në masë më të madhe i detyrohet mungesës së produkteve dhe lëndëve të para. Nuk mund të themi se Apple ka shumë probleme sa i përket produkteve për festat e fundvitit, por logjikisht Ashtu si pjesa tjetër e kompanive dhe prodhuesve, ajo ka mungesë stoku. 

Ajo që është e qartë është se çipat që Apple përdor për MacBook Pro-të e rinj mund të montohen në iMac-in e ri 30 inç. Për momentin as 24-inçët që kemi tashmë në dyqane nuk janë të pajtueshme me këta procesorë të rinj, por Pritet që iMac i ri 30 inç t'i shtojë ato ose të paktën të lejojë mundësinë e pajisjes së tyre. Dhe është se iMac-i aktual, përveç modeleve të reja me ngjyra 24 inç (të lançuara në maj të këtij 2021) mbeten prapa në përditësimet.

Ne do të shohim kohën që i duhet Apple për të lançuar këto iMac të rinj dhe nëse më në fund arrijnë në muajt e parë të vitit të ardhshëm (minimumi mars) ose do të presim pak më shumë. Me pak fjalë, gjëja e rëndësishme është që gama iMac është disi e çalë me publikimin e katalogut iMac Pro dhe mospërditësimin e iMac 27 inç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)