IMac G5, iMac 20 dhe 24 inç dhe iMac 21,5 inç i lëshuar në gusht

Koncepti imak

Apple ka tendencë të nisë publikimet e saj në mënyrë specifike dhe nuk i lë asgjë fatit. Në këtë kuptim duhet të themi se për ca kohë lansimet janë intensifikuar me ardhjen e produkteve të reja në katalogun e saj të produkteve, por zakonisht lansimet janë planifikuar mjaft.

Disa ditë më parë kishte zëra për lëshimin e mundshëm të një iMac në gusht të këtij viti, kështu që ne donim të tërhiqnim bibliotekën e gazetës dhe të kontrollonim lansimet e fundit të firmës këtë muaj të vitit. Po, çuditërisht kemi lancime të iMac në gusht dhe ato nuk janë të pakta.

Nga iMac G5 në 21,5-inç iMac të vitit 2011

Dhe është se lista e iMac e nisur në gusht shkon nga iMac G5 e gushtit 2004, përmes iMac prej 20 dhe 24 inç të gushtit 2007 në iMac prej 21,5 inç të gushtit të vitit 2011. Këto komplete "të gjitha në një" u lançuan në gusht nga Apple, kështu që nuk mund të përjashtojmë ardhjen e një iMac të ri këtë muaj që do të mbërrijë. Në rastin e nisjes së një ekipi të ri, ne mund të kemi një rasti kryesor, në stilin e WWDC të fundit, kështu që është plotësisht e mundur.

Kohët e fundit thashethemet në lidhje me ardhjen e një iMac këtë muaj tjetër Duket se ata kanë ndaluar të paktën deri më tani, por gjithçka ndryshon për disa minuta në botën e Apple dhe për këtë arsye nuk mund të përjashtojmë fillimin e tij. Ne do të vazhdojmë të dëgjojmë lajmet që vijnë këtë verë, të cilat duket se janë mjaft prekëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.