IMac i ri 27 inç dhe 15 ″ MacBook Pro për këtë javë?

 

imac-retinë

Vetëm disa orë më parë unë isha duke kryer një shkëmbimi i mesazheve me Aitor, një lexues i Unë jam nga Mac i cili na pyeti për mundësinë e blerjes së një iMac 27 inç tani ose duke pritur. Pyetja juaj nuk përgjigjet lehtë sepse është diçka e vështirë të parashikohet, por arrin kjo thashethem se as e pikturuar. Pyetja është në artikullin që kemi botuar disa ditë më parë, në të cilin kemi diskutuar nëse tani është një kohë e mirë për të blini një MacBook.

Në mediumin Macg.co, referencë e drejtpërdrejtë është bërë për mundësinë që Apple ka gati të nisë këtë javë - posaçërisht të Mërkurën - një MacBook Pro 15 inç i rinovuar dhe një iMac i ri 27 procesori i azhurnuar dhe shtimi i trackpad-it të ri Force Touch, në rastin e MacBook Pro.

Konkretisht, bëhet fjalë për modelet që nuk kanë marrë ndryshime dhe azhurnimi i tyre duket i afërt me ne dhe më shumë duke marrë parasysh mungesa e aksioneve për MacBook 15. Që nga Apple azhurnuar marsin e kaluar Retina 13 inç MacBook Pro me trackpad-in e ri, ne jemi duke pritur përmirësimin për 15-inç, por përveç trackpad një ndryshim në procesorë dhe kjo është pika 'e çuditshme' e këtij thashethemi.

 

MacBook-Pro-Retina-mes-2014-rishikim-0

Duket qartë se Intel përshpejtoi procesin e prodhimit të procesorëve të rinj Broadwell dhe zgjidhi problemet e saj të prodhimit, pasi që në fillim të vitit ne pamë ardhjen e Broadwell-U dhe është e mundur që ata tashmë të kenë gati modelin më të fuqishëm të këtyre Broadwells për MacBook dhe iMac, diçka që do të përshpejtonte hedhjen në treg të makinave të reja.

A do të kemi së shpejti një iMac dhe MacBook Pro të ri? Po, por që ato lëshohen këtë javë është një thashethem që duhet ta marrim me një kokërr kripë që nga ajo kohë ne kemi WWDC shumë afër dhe është e mundur që Apple të presë që ngjarja të nisë këto makina të rinovuara apo jo ... Ne do të shohim gjatë gjithë javës nëse Macg.co ishte e drejtë apo e gabuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.