iMovie është azhurnuar për t'iu përshtatur YouTube

film

Një azhurnim për aplikacionin e redaktimit të videos së Apple, iMovie, arrin në Mac App Store. Këtë herë është versioni 10.0.8 dhe shton dy përmirësime që janë theksuar në përshkrimin e versionit: e para prej tyre ka të bëjë drejtpërdrejt me mundësinë e ndarjes së përmbajtjes në YouTube dhe përmirësimi i dytë tregon se zgjidh një problem që mund të bëjë që iMovie të mos hapet në raste të caktuara.

Versioni i mëparshëm i iMovie i lëshuar marsin e kaluar, shtoi një pajtueshmëri interesante me Force prekje implementuar në MacBook 13 inç dhe MacBook të ri të prezantuar nga Apple, këtë herë përmirësimet janë për të rregulluar disa gabime në mjet redaktimi i videos.

imovie-azhurnim

Në çdo rast, rregullimet e defekteve në pritje janë gjithmonë mirë nga të gjithë përdoruesit e Apple dhe shumë më tepër nëse jeni një nga ata që preken me ndonjë nga këto probleme të zgjidhura nga kompania Cupertino. Ky version i ri i iMovie shton këto përmirësime të thjeshta, por të nevojshme. Nëse për ndonjë arsye ky azhurnim nuk shfaqet automatikisht në Mac-un tuaj, mund të përdorni atë përmes menusë > Dyqani i Aplikacioneve ose duke hyrë drejtpërdrejt në Skeda e azhurnimeve në dyqanin e aplikacioneve Mac.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Sergi Saladié Badia dijo

  Lidhur me iMovie 10.0.8
  Kur editoj filma të regjistruar në kameran time AVCHD, konstatoj se ka disa mikro ndalime në redaktimin e tyre, domethënë ka mikro-dridhje.
  Nëse e lidh kamerën direkt me një TV (të udhëhequr nga HD) të gjitha sekuencat janë plotësisht të dukshme dhe ky problem nuk zbulohet. Marrja e një cilësie imazhi superiore nga ajo e marrë nga iMovie.
  A mund të më tregoni diçka për këtë? Faleminderit.