iMovie për Mac merr një version të ri me efekte Komike

iMovie

Ardhja e një versioni të ri për softuerin popullor të redaktimit të videos për Mac-in tonë shton një seri përmirësimesh të rëndësishme dhe midis tyre efekte dhe filtra të ndryshëm si ato në Komik, të cilat janë me të vërtetë interesante për të dhënë këtë prekje të vizatimeve për filmat dhe videot tona të redaktuar me këtë softuer të thjeshtë Apple.

Filtrat e shtuar janë: Komik, "Komik monokrom", "Komik i vjetër", "Komik Sepia" dhe "Komik me bojë", por edhe versioni 10.1.15 shton përmirësime të tjera, përfshirë stabilitetin dhe sigurinë.

Kjo është arsyeja pse ne ju rekomandojmë që të azhurnoni softuerin tuaj të redaktimit të videos iMovie sa më shpejt të jetë e mundur nëse nuk e keni bërë tashmë. Versioni i ri gjithashtu shton pajtueshmërinë me efektet e reja Komike, "Kone pikturë njëngjyrëshe" dhe "Komike me bojë", kur bëjmë importoni në pajisjen tonë iOS. Me pak fjalë, bëhet fjalë për disa lajme vërtet interesante që sjellin veçori të reja në redaktuesin e videos së Apple.

Gjithçka që është e re në iMovie zakonisht pritet mirë nga përdoruesit e saj dhe është se ata zakonisht nuk lëshojnë shumë azhurnime të këtij programi të shkëlqyeshëm të redaktimit të videos pasi që funksionon shumë mirë, është e thjeshtë dhe nuk ka më pretendime për t'u dhënë të papërvojëve përdorues një mjet për të redaktuar videot tuaja shpejt dhe me lehtësi.

Nëse dëshironi të keni mjete më të mira dhe më të redaktimit - diçka më profesionale - mund të kaloni direkt në programe si Final Cut Pro ose të ngjashme, Me iMovie, redaktimi i videos është argëtues dhe i lehtë, por mos pretendoni të jeni një mjet profesional për editimin e videos. Në çdo rast, versioni i ri është tashmë i disponueshëm, prandaj shijojeni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Arturo dijo

    Edhe kështu, ai është akoma një redaktues shumë themelor i videos i tejkaluar nga pothuajse të gjithë ata në treg, nuk ia vlen. Ky film i është ende një redaktor që nuk mbulon nevojat e mia.