Infografike spektakolare me të gjitha produktet dhe programet e Apple

infografia-mollë-2

Historia e Apple është me të vërtetë spektakolare dhe interesante edhe pse nuk ju pëlqejnë produktet e tyre dhe është pikërisht ajo që ne do të shohim në këtë infografi unike, secilin prej produkteve të tyre. deri në iMac Retina, iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, përveç gjithë softverit të ndërmarrjes.

Në shumë raste ne flasim për produktet e Apple dhe nuk e kuptojmë numrin e madh të pajisjeve që kompania Cupertino mbledh, si kompani të tjera si HP, IBM, etj., Produktet e Apple dhe softueri infografik është thjesht e madhe.

infografike-mollë

Për të parë të gjitha këto produkte, ne mund të përdorim nga komoditeti i divanit tonë në shtëpi në faqen e internetit Lab Chart Lab. Në të mund të shohim të gjitha produktet e Apple dhe softuerin e tyre nga fillimiNe gjithashtu mund të gjejmë infografi të kompanive të tjera ose produkteve të ndryshme, të gjitha të detajuara mirë me data dhe detaje të shkëlqyera.

E vërteta është se kjo faqe nuk na ofron mundësinë e shtypjes së këtij infografike, por ne mund ta blejmë për 80 dollarë brenda një poster 28 ″ x 42 që ne mund të rri atje ku duam, por padyshim që duhet të kalojmë nëpër kutinë për të. Me siguri më shumë se një prej jush e dinte tashmë këtë faqe, por për të gjithë ata që nuk e dinin tani, ata mund të shkojnë dhe të mendojnë për numrin e pajisjeve që Apple ka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.