Instaloni Aplikacionin për Facebook në Mac tuaj dhe shpejt hyni në murin tuaj

APLIKIMI P FR FACEBOOK

Për të përfunduar ditën, ju inkurajojmë të provoni këtë aplikacion të vogël nga zhvilluesi Xiaomeng Lu, për të qenë në gjendje të kontrolloni se çfarë ndodh në muri i llogarisë tuaj Facebook vazhdimisht dhe pa pasur nevojë të identifikohesh vazhdimisht.

Shumë përdorues shikojnë Facebook qindra herë në ditë. Në këto raste, në një pajisje të lëvizshme është shumë e lehtë për ta bërë atë, pasi ata duhet të klikojnë vetëm në ikonën e aplikacionit, por në një Mac ju duhet të kaloni përmes Safari, të hyni dhe pastaj të shikoni.

Sot ju sjellim këtë aplikacion të vogël  falas në Mac App Store. Shtë një aplikacion që pasi të instalohet shton një ikonë specifike në shiritin e sipërm të menusë të Finder. Klikimi i djathtë në ikonë tregon preferencat, mundësinë e rindezjes së aplikacionit si dhe një lidhje për të shkuar në faqen e zhvilluesit.

Po kështu, kur të klikojmë në ikonën e aplikacionit për herë të parë, ajo do të na kërkojë kredencialet tona në Facebook. Sapo të hyjmë në to, shfaqet një dritare në të cilën do të jemi në gjendje të lundrojmë mrekullisht përmes llogarisë sonë në Facebook. Duhet të theksohet se ju shikoni në pjesën e poshtme të djathtë të dritares, kjo na jep mundësinë që të kemi modalitetin celular ose mënyrën desktop.

Mënyra e dritares lëvizëse

Mënyra e dritares DESKTOP

Me këtë aplikacion ju mund të përdorni shpejt dhe lehtë llogarinë tuaj në Facebook në Mac tuaj, të shfletoni murin tuaj, t'u përgjigjeni mesazheve, të publikoni statusin tuaj aktual dhe të gjitha me disa klikime dhe në një mënyrë të rregullt.

Isshtë një aplikacion falas në Mac App Store, megjithëse nëse futni referencat e tij do të shihni se disa aspekte të konfigurimit duhet të paguhen.

APLIKIMI I PREFERENCAVE P FR FACEBOOK

Më shumë informacion - Një defekt në Facebook zbulon më shumë se 6 milion llogari

 

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.