Si ta instaloni Sierra nga e para

Si ta instaloni Sierra nga e para

Dua instaloni Sierra nga e para? Ne po shohim sistemin e ri operativ Apple për Mac dhe pasi ta kemi shkarkuar në kompjuterin tonë, ajo që ne rekomandojmë është të instaloni nga e para për të eliminuar çdo aplikacion tjetër të fshirë, gabime ose ndonjë gjë që mund të dëmtojë përvojën me versionin e ri të sistemi

E vërteta është se ky lloj azhurnimesh të rëndësishme këshillohet t’i bëni ato nga e para edhe pse nuk është një kërkesë thelbësore, dmth. Nëse nuk doni të instaloni macOS Sierra nga e para, thjesht shkarkojeni atë nga Mac App Store dhe klikoni mbi instalimin. Më parë, ne gjithashtu ju këshillojmë që të bëni një kopje rezervë në rast se diçka nuk shkon mirë, por në parim nuk ka më sekrete se kaq. Atëherë nëse po e lexoni këtë është për shkak se dëshironi të instaloni macOS Sierra nga e para në Mac tuaj, kështu që Le të shohim hapat për ta bërë atë nga një USB i bootable.

Shërbimi i diskut për të instaluar sharrën

Para së gjithash kujtojini të gjithë përdoruesit që duan të azhurnojnë Mac-in e tyre nga e para që ato ekzistojnë disa metoda plotësisht të vlefshme për të kryer një instalim të pastër por ajo që përdorim gjithmonë është Mjet DiskMaker të cilat mund të shkarkohen direkt nga faqja zyrtare në internet dhe këtu ju lëmë lidhjen. Në të vërtetë është një metodë për të bërë të bootable USB dhe për të qenë në gjendje të instaloni sistemin e ri operativ nga e para dhe funksionon shumë mirë për ne, kështu që ne gjithmonë e përsërisim atë. Procesi është shumë i ngjashëm me rastet e mëparshme, por ne do të shohim hap pas hapi në mënyrë që gjithçka të jetë më e qartë që nga fillimi.

Një detaj i rëndësishëm në këto raste është se instalimi nga e para ose edhe nëse do të kryejmë një azhurnim të sistemit direkt në sistemin aktual, do të bëjmë të gjithë procesin me MacBook i lidhur me routerin përmes kabllit dhe në të njëjtën kohë i lidhur me rrjetin elektrik për të shmangur problemet e mundshme si në shkarkim ashtu edhe në azhurnim.

Formatoni USB / SD

Gjëja e parë dhe nëse duam të avancojmë punën ndërsa makOS i ri Sierra 10.12 shkarkohet në Mac-in tonë, është të kryejmë një format të Kartë USB ose SD 8 GB ose më e lartë që na duhet për instalimin e pastër të sistemit operativ kështu që ta lidhim atë me portën USB të Mac dhe të fillojmë. Procesi është i thjeshtë dhe ne vetëm duhet të hyjmë Shërbimi i diskut e cila është në Të tjerët dosje brenda Launchpad. Sapo brenda ne zgjedhim USB / SD dhe kliko për të fshirë, shtojmë el Formati: Mac OS Plus (Journaled) dhe ne vendosim emrin që duam ose direkt macOS Sierra. Karta USB ose SD e përdorur për këtë proces do të fshihet plotësisht, prandaj bëni kujdes me të dhënat që kemi në to përpara se të kryeni procesin.

Formatoni diskun për të instaluar Sierra nga e para

DiskMaker X

Sapo USB / SD tonë të jetë gati, mjeti DiskMaker është gati për të bërë shkarkimin e diskut bootable dhe macOS Sierra në Mac-in tonë, ne mund ta fillojmë procesin. Me USB / SD të lidhur në Mac klikoni në ikonën DiskMaker në lidhje me opsionin e instaloni OS X El Capitan (imagjinojmë se macOS Sierra do të shfaqet së shpejti) funksionon mirë me macOS Sierra dhe klikoni në shkarkimin e bërë më parë të macOS Sierra që do të jetë në dosjen e aplikacioneve si instalues.

Tani na kërkon fjalëkalimin e administratorit kështu që ne e vendosim atë dhe kliko në vazhdim. Tani është koha të presim që procesi i instalimit të përfundojë në 8 GB USB / SD nëse do pak qetësi, është normale. Në asnjë rast nuk do ta mbyllim programin, shkëputim USB / SD nga Mac ose do ta fikim kompjuterin. Pasi të kemi mbaruar, ne mund të fillojmë procesi i pastër i instalimit macOS Sierra në tonë makinë.

[I PDRDITSUAR 22/09/16] 

DiskMaker Beenshtë azhurnuar për të mbështetur macOS Sierra. Por nëse nuk funksionon për ju, ka përdorues që kanë kryer procesin nga herramienta DiskCreator. Ky mjet i fundit është shumë i ngjashëm me DiskMaker në përdorim për të krijuar USB.

Procesi mund të zgjasë shumë, prandaj jini të durueshëm me të. Nëse në fund merrni një gabim, mos u shqetësoni, kjo është për shkak se mjeti nuk është vërtet i gatshëm për macOS Sierra Mjeti tani është i azhurnuar dhe procesi shkon mirë. Për këtë ne mund të shikojmë në USB / SD dhe nëse instaluesi shfaqet brenda ne klikojmë në marrjen e informacionit në lidhje me të (cmd + i) dhe duhet të zërë 4,78 GB hapësirë. Nëse është kështu, procesi ka shkuar mirë.

prodhues disku

Instalimi i macOS Sierra 10.12

Sapo të ketë mbaruar procesi DiskMaker me USB / SD ne mund të kalojmë tek ajo për të cilën ne vërtet jemi të interesuar, e cila është instalimi i sistemit në Mac. Për të filluar procesin është aq e thjeshtë sa fikja e Mac me USB / SD të lidhur dhe vetëm në momentin e fillimit ne mbajmë të shtypur tastin Alt Për të shfaqur menunë e fillimit, ne zgjedhim memorjen USB ose kartën SD ku kemi instaluesin macOS Sierra dhe kaq.

Tani është radha jonë fshini OS X El Capitan e Mac tonë dhe për të Ne zgjedhim Disk Utility opsionin dhe ne fshijmë ndarjen tonë nga OS X aktual duke e lënë atë me el Formati: Mac OS Plus (Journaled). Ne dalim nga Disk Utility dhe vazhdojmë me instalimin e macOS Sierra. Pasi të ketë mbaruar procesi, tani mund të shijojmë versionin e ri të sistemit operativ me një instalim plotësisht të pastër.

Instalimi i MacOS Sierra

Të dhëna të rëndësishme

Ne gjithmonë do të rekomandojmë instalimin e azhurnimeve në kompjuterë, qofshin Mac, iPhone, Apple Watch, Apple Tv, etj., dhe arsyeja kryesore është siguria që na ofrojnë azhurnimet si dhe lajmet.

A është i detyrueshëm instalimi i pastër apo i freskët? jo nuk eshte, por sa herë që hidhemi nga një sistem operativ në tjetrin është interesante të pastrojmë Mac dhe për këtë, çfarë më mirë sesa të instalojmë nga e para. Nga ana tjetër, nëse mund të shmangim ngarkimin e rezervimit të Mac-ut tonë, atëherë më mirë, ne tashmë e dimë se është pak e vështirë të instalosh të gjitha programet një nga një dhe të tjerët, por duhet të mendosh se kjo bëhet vetëm një herë një vit dhe përvoja jonë e Mac dhe përdoruesit do ta vlerësojë atë.

Unë tashmë thashë se ka disa metoda për të kryer një instalim të pastër ose nga e para të macOS Sierra në Mac, por mua personalisht më pëlqen kjo për besueshmërinë e tij vit pas viti dhe sepse kam instaluesin gjatë gjithë vitit në rast se ka ndonjë problem ose dështim në Mac. Nuk është një kërkesë thelbësore për të azhurnuar Mac nga e paraKjo varet nga secili person, kështu që duke hyrë në Mac App Store, duke klikuar mbi shkarkimin dhe më pas azhurnuar, ne do të kemi të instaluar sistemin e ri operativ në Mac-in tonë.

Shijoni macOS Sierra!


86 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Francis Pena dijo

  Si mund ta shkarkoj nga një kompjuter

 2.   Olga dijo

  Faleminderit shumë për këtë informacion të rëndësishëm, pasi doja të azhurnoja nga 0.

 3.   Yasmina Macias Perez dijo

  Unë kam një ndarje (mendoj se quhet kështu) me Windows .. duke bërë instalimin siç thonë ata a do ta humbja?

  1.    Yasmina Macias Perez dijo

   Nieves Casas hahaha më spiunoni !! Gjithsesi, jam i sigurt nëse e blini, do të vijë dhe nëse jo .. varet se ku mund ta instalojnë atje, sepse në kompjuterin e bananes ata më ofruan ta merrja për ta bërë me ta në azhurnimin e fundit

  2.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Yasmina,

   Nëse instaloni nga e para, ju humbni ndarjet e krijuara, por atëherë mund t'i rikrijoni ato. Mendoni se instalimi nga e para do të thotë të fshini gjithçka që keni në Mac tuaj (gjithmonë me rezervë në dorë) dhe që përfshin ndarje, të dhëna dhe të tjera.

   të fala

   1.    enric bertomeu dijo

    Jordi Unë mendoj se nuk jam dakord me ty, nëse kur instalon nga 0 formaton vetëm ndarjen ku shkon OS, ndarja tjetër mbetet e paprekur

    1.    Jordi Gimenez dijo

     Saktë mund të formatoni ndarjen macOS, por është e mundur që kur shumica e përdoruesve formatojnë të gjithë diskun dhe atëherë ato të jenë probleme. Sigurisht, ajo që unë rekomandoj është të lini vetëm Time Machine dhe në rastin më të mirë të bëni një kopje rezervë në një disk të jashtëm për të pastruar diskun ku shkon OS dhe të mos keni problem. Në këtë mënyrë disku formatohet plotësisht dhe është kur shmangen problemet e mundshme gjatë gjithë vitit.

     Faleminderit shumë për kontributin tuaj Enric

  3.    Cast Jose Fco dijo

   Më fal të hyj në bisedën tënde por është krim të instalosh qershi në makineri. Mendimi im eee

  4.    Yasmina Macias Perez dijo

   Jose Fco Cast hahaha Unë e përdor kapitenin çdo ditë, por për qëllime studimi më është dashur të gjej jetën time që të jem në gjendje të përdor të njëjtat programe si në klasë dhe që mund t'i bëj vetëm me Windows, dhe falënderoj Zotin Apple e jep atë mundësi (kanë dy funksionale sistemet e instaluara)

 4.   FidelWare dijo

  Faleminderit, është mirë, pasi të filloni instalimin nga e para, si mund të nxjerr aplikacionet dhe të dhënat që më interesojnë nga rezervimi?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje FidelWare, nga Mac App Store aplikacionet së bashku me Time Machine mund të merrni të dhënat që ju nevojiten.

   të fala

 5.   Engjëll dijo

  Më jep këtë gabim:
  Disku nuk mund të krijohej për shkak të një gabimi: Ndodhi një gabim: -10006. Gjetësi ka zbuluar një gabim: Nuk mund të vendosë diskun "Install OS X El Capitan" në "DMX_Workdisk".

  E kam provuar dy herë, pa sukses.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Pershendetje engjell,

   është sqaruar në artikull. Ky gabim është normal sepse mjeti fillimisht nuk mbështet macOS Sierra, por në fakt instaluesi është krijuar.

   të fala

 6.   Hugo Diaz dijo

  Me DiskMaker X, nuk mundesh, kjo shfaqet në fund -_-

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Pershendetje Hugo,

   Gabimi hidhet sepse ne i themi që është El Capitan dhe në të vërtetë është macOS Sierra por shoqëruesi i bootable funksionon njësoj.

   të fala

 7.   mervin16 dijo

  mirë
  ASObjC Runner.app më pyet
  Çfarë mund të jetë?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Pershendetje mervin16,

   Unë e gjeta këtë në faqm diskmaker:

   Vazhdimisht has një gabim ASObjC Runner (Gabim -43. Skedari ASObjC Runner nuk u gjet)!
   Ky është mjaft i ndërlikuar. Shtë një gabim i cili ndodh rastësisht me Lion DiskMaker dhe nuk ka asnjë shpjegim real, përveç disa gabimeve të kodimit.

   E vetmja mënyrë që gjeta që mund të hiqte problemin do të ishte:

   Përdorni Monitorin e Aktivitetit (në / Applicationsl / Utilities) për të lënë çdo rast të ASObjC Runner;
   Reboot Mac tuaj;
   Kontrolloni përsëri nëse ASObjC Runner është ende duke ekzekutuar në Monitorin e Aktivitetit;
   Pastaj lëshoni përsëri Lion DiskMaker dhe përpiquni të ndërtoni diskun tuaj.
   Gjithashtu, nganjëherë, përdorimi i një seance të ndryshme, të pastër, mund të ndihmojë.

   Nëse keni ndonjë depërtim në këtë problem, ju lutem kontaktoni me mua.

   Shpresoj të të ndihmojë, përshëndetje

 8.   sebagno dijo

  Kam një gabim kur mbaron ... haha ​​gënjeshtër! Artikull shumë i mirë! Faleminderit!

  1.    mervin16 dijo

   Vazhdon të më ndodhë por mendoj se është sepse kam instaluar beta të macOS sierra.
   Faleminderit shumë për ndihmën.

  2.    Jordi Gimenez dijo

   Sa e çuditshme ... nuk duhet të jetë problem të instalohet beta e macOS Sierra,

   Na tregoni nëse gjeni ndonjë zgjidhje për kolegët e tjerë.

   të fala

  3.    Jordi Gimenez dijo

   hahaha, do te jesh ...

   Faleminderit!

   1.    nacho kafe dijo

    Dështoi në kryerjen e kontrollit të nënshkrimit të ngarkesës së instaluesit, ndonjë ndihmë ?????

    1.    Miguel de la Fuente (@miguelfcaba) dijo

     Kam të njëjtin gabim, e kam fikur dhe ndezur dhe asgjë nuk është instaluar. Unë kam për të rivendosur nga Time Machine.

     1.    Jordi Gimenez dijo

      Përshëndetje, mjeti DiskMaker është azhurnuar duke ofruar mbështetje për macOS Sierra dhe nuk duhet të jetë më problem. Në artikull tashmë është korrigjuar gjithashtu.

      Përshëndetje dhe faleminderit


    2.    Cesar Augustus dijo

     Kjo është për shkak se kompjuteri juaj është jashtë sinkronizimit të kohës dhe datës, bëni sa më poshtë.

     1º Dilni në ekranin kryesor të instalimit, shkoni te shërbimet dhe hapni terminalin.
     Nëse keni një lidhje wifi, lidheni,

     2º pasi që jeni në rrjet shkruani në terminal,

     "Data" Pa thonjëza sigurisht!.

     Koha dhe data do të shfaqen ,,,

     E treta që ju të azhurnoheni në kohën e duhur nga serveri i mollës, shkruani komandën e mëposhtme.

     ntpdate -u time.apple.com dhe goditja Return.

     1.    txsantos dijo

      Faleminderit CesarAugusto. zgjidhja juaj ka qenë e përsosur.


 9.   Lalo dijo

  Naten e mire. A fshij vetëm ndarjen Macintosh HD ose mund ta fshij të gjithë diskun pa probleme?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Miremengjes,

   atje çdo përdorues mund të bëjë siç të dojë, unë rekomandoj fshirjen totale të diskut (për sa kohë që keni një kopje të Time Machine të siguruar në një disk tjetër) por ju thjesht mund të fshini ndarjen e sistemit operativ dhe të instaloni atje.

   të fala

  2.    resand91 dijo

   Përshëndetje, unë e bëra atë me të dy programet dhe tashmë të azhurnuar dhe vazhdon të hedh të njëjtin gabim, pse mund ta zgjidh atë? Unë tashmë kam mbaruar shërimin dhe nuk mund të instaloj asgjë

 10.   Juan Jose Burciaga dijo

  Gjithmonë kam besuar, gabimisht, se pas instalimit të pastër duhet të rimbush gjithçka me ndihmën e Makinës së Kohës, tani e kuptoj që nuk duhet të jetë kështu, por thjesht të mendosh për të vendosur të gjithë diskun tim muzikor nga disku sinqerisht nuk më bën duan të azhurnojnë. A duhet të jetë vërtet kështu?

 11.   Luani dijo

  Kam bërë procesin e krijimit të pendrive me Disk Maker, pasi kam instaluar rreth 7 minuta, shfaqet një gabim: »Nuk mund të kryhej verifikimi i nënshkrimit të ngarkesës së instaluesit»… jep vetëm opsionin e pranimit dhe kthehet me çmimin e instalues ​​përsëri, unë kam krijuar pendrive përsëri Unë kam riinstaluar dhe duket saktësisht e njëjtë ... ju lutem më ndihmoni.

 12.   Ismael dijo

  Përshëndetje Jordi, unë kryej të gjithë procesin që ju përmendët më parë dhe siç keni komentuar kam një gabim. Kur marr informacionin për të (cmd + i), ai më zë 4,6 GB dhe jo 4,78 GB që ju tregoni.
  Më duhet të supozoj që instaluesi nuk është kopjuar si duhet jo

 13.   David G. dijo

  Unë e kam bërë atë në një disk të ngurtë me 3 ndarje, të cilat ishin: PROGRAMET DMG, TIME MACHINES dhe OSX INSTALLER. Unë kam përdorur programin për të instaluar macOS në ndarësin e instaluesit të diskut të lëvizshëm dhe cila është befasia ime ... Programi ka fshirë të gjithë diskun e ngurtë dhe kishte treguar ndarjen ... Fatmirësisht kam bërë një kopje të programeve para ...

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje, mjeti DiskMaker është azhurnuar duke ofruar mbështetje për macOS Sierra dhe nuk duhet të jetë më problem. Në artikull tashmë është korrigjuar gjithashtu.

   Përshëndetje dhe faleminderit

 14.   dareg dijo

  Përshëndetje, e bëj me versionin e ri të Diskmaker X 6 që tashmë mbështet macOS Sierra dhe më jep gabime. Një prej tyre është kjo:

  Ndodhi një gabim: -10006. Gjetësi ka zbuluar një gabim: Disku "Install macOS Sierra" nuk mund të vendoset në "DMX_Workdisk"

 15.   Jordi Gimenez dijo

  Për të gjithë ata që dështojnë, përpiquni të futni përsëri Diskmaker dhe të krijoni instaluesin me versionin e ri
  http://diskmakerx.com Ne azhurnojmë artikullin. Personalisht e instalova natën e kaluar dhe pa probleme, por me diskmaker të azhurnuar më mirë.

  të fala

  1.    dareg dijo

   Withshtë me versionin e ri që kam gabime.

   1.    Morali i Viktorit dijo

    Pershendetje te gjitheve. Sapo shkarkova versionin e fundit të diskmaker 1 orë më parë dhe vazhdon të më dërgojë të njëjtin gabim që ata përmendin "DMX_Workdisk". Kam kontrolluar tashmë / Volume dhe asgjë nga versionet e tjera, ekziston vetëm ai për Mac OS sierra. Tashmë krijoni përsëri usb, dhe rifilloni dhe asgjë. Ndonjë gjë që ka punuar për ju?

 16.   i lashtë dijo

  Vazhdon të më japë gabimin -10006 të paktën për mua.

 17.   Solomoni dijo

  Mirëmëngjes, si mund të mësoj rreth procesit të kopjimit të macOS Sierra në memorie?

 18.   Solomoni dijo

  Mirëmëngjes, rreth sa kohë duhet që macOS Sierra të instalohet në memorje?

 19.   Helen Lopez dijo

  Përshëndetje Jordi!

  Më jep gabimin e: "Nuk mund të kontrolloj nënshkrimin e ngarkesës së instaluesit"

  Unë kam bërë gjithçka me DiskMaker-in e ri por më jep të njëjtin gabim çdo herë: S

  Me jepni nje zgjidhje ju lutem !!!

  Faleminderit paraprakisht Jordi

 20.   Luis Carlos dijo

  Përshëndetje,
  Kam një pyetje me macOSSierra, a lejon instalimi i aplikacioneve jashtë App Store? Unë gjithashtu kam një pendrive që shfaqet si një tryezë ndarëse udhëzuese dhe nuk mund ta fshij atë. Nuk më jep mundësinë të krijoj një ndarje dhe udhëzues. Më ndodh vetëm në atë pendrive. Si mund ta lë si fabrikë?

  Falënderim

 21.   Miguel de la Fuente (@miguelfcaba) dijo

  Unë instalova diskmaker-in e ri dhe më dha një gabim, u përpoqa ta rivendos me Time Machine dhe më dha një gabim. Tani po përpiqem të kthehem në modalitetin e fabrikës (cmd + R). Ne do ta shohim shpikjen ... aty ku del.

 22.   Ricardo dijo

  DiskMaker nuk funksionoi, unë përdora Install Disk Creator dhe funksionoi 100%.
  Faleminderit shumë për udhëzuesin.
  regards

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Faleminderit për kontributin Ricardo, ne do ta marrim parasysh për udhëzimet e ardhshme! Gjithsesi DiskMaker im punoi mirë për mua.

   të fala

  2.    dareg dijo

   Faleminderit Richard! Unë nuk e di atë dhe me këtë nuk ka problem dhe të gatshëm për të instaluar nga 0.

 23.   alvaro dijo

  mirë, unë jam përpjekur ta instaloj nga mac dhe kam të njëjtin gabim "nuk mund të kontrolloja nënshkrimin e ngarkesës së instaluesit", dhe asgjë fare.

  dikush tashmë e ka zgjidhjen

 24.   Jorge dijo

  a ka ndonjë mënyrë për ta instaluar atë në një kompjuter në fund të vitit 2008?

 25.   Jair dijo

  Bëni kujdes me atë që programi "DiskMaker" nuk punon me OS Sierra. Megjithëse është gjoja i pajtueshëm, nuk vazhdon të ruajë informacionin, por e lë atë përgjysmë (kjo më ndodhi mua). Kam vuajtur, derisa gjeta programin tjetër të treguar në këtë artikull «DiskCreator» dhe tani jam i lumtur .. haha

 26.   Marcelo dijo

  Mirëmëngjes, doja të shkarkoja direkt nga dyqani i aplikacioneve, në mënyrë që të azhurnohej automatikisht, por kam një gabim që thotë se "ky disk nuk përdor skemën e tabelës së ndarjes GUID dhe nuk di çfarë të bëj. Unë ju kam x kapiten dhe më funksionon mirë, çfarë duhet të bëj? Faleminderit.

  1.    resand91 dijo

   E krijova me DiskCreator mora mesazhin: «Kontrolli i nënshkrimit të ngarkesës së instaluesit nuk mund të kryhej».
   Unë tashmë e kam fshirë ndarjen time të rikuperimit dhe tani nuk mund të rivendos asgjë, kam vetëm opsionin e rimëkëmbjes në internet, por nuk funksionon për mua, nuk di çfarë të bëj më, thjesht duhet ta çoj në një mbështetje dyqan! 🙁

 27.   udhëtuar dijo

  Sinqerisht, unë nuk shoh ndonjë përfitim nga instalimi i tij nga e para. Edhe ai i krijuar në këtë faqe thotë "... sa herë që hidhemi nga një sistem operativ në tjetrin është interesante të pastrojmë Mac", kështu që nuk ka nevojë të futemi në ndërlikime. Jam përpjekur të hap një dhe një aplikacion tjetër dhe gjithçka funksionon në mënyrë perfekte. Edhe nëse jeni "blerë" në App Store, Sierra nuk shfaqet edhe nëse e keni tashmë të shkarkuar.
  Pse ta komplikosh jetën?
  Përshëndetje.

 28.   Javierote dijo

  Përshëndetje
  Le të shohim nëse dikush mund të më ndihmojë sepse nuk e di se çfarë po bën më ...
  Unë kam një retinë macbook pro 13 nga 2013, me të cilin është 100% e pajtueshme në parim. Sigurisht rezervë dhe të tilla ...
  Unë kam dy instalime (azhurnime) të Sierra dhe në të dyja, pasi të instalohen, ajo është ngrirë në shiritin e ngarkimit në fillim. Tani për tani po bëj rikuperimin e dytë të rezervimit. Por nuk guxoj të bëj një instalim të tretë sepse kam frikë se asgjë nuk do të ndryshojë.
  Kam kaluar Clean My Mac, Onyx, disa antivirus, në parim gjithçka të pastër. 100 GB disk i ngurte ...
  Nuk e di nëse guxoj të instaloj nga e para sepse jam i sigurt që kam humbur ndonjë program ...
  A i ka ndodhur dikujt? Dikush mund të më ndihmojë?
  Ju falenderoj paraprakisht

 29.   Bruno pasetti dijo

  Kur fik makbook-un dhe fillon shtyp Alt.Disku i nisjes del por usb me sierra nuk shfaqet. Nuk di si ta bëj të duket. Cfare po bej keq?

 30.   Louis g dijo

  Unë ende kam të njëjtin problem, tashmë kam provuar të gjitha mjetet e përmendura më lart për ta bërë MacOS sierra të bootable, ai hedh gabimin "verifikimi i nënshkrimit të ngarkesës së instaluesit nuk mund të kryhej" A ka gjetur dikush një zgjidhje për këtë?

 31.   egarcia2c dijo

  Përshëndetje, unë kam të njëjtin problem. Kur është duke përfunduar instalimin e MacOs Sierra nga usb i bootable, më duket se gabimi "nuk mund të kryeja verifikimin e nënshkrimit të ngarkesës së instaluesit" dhe më merr jashtë instalimit. A di dikush se si ta rregulloj atë?
  Shumë falemnderit

 32.   Jordi Gimenez dijo
  1.    Ed rdz dijo

   Jordi Faleminderit për ndihmën tuaj të mirë. Unë ju them se unë kam problemin "me nënshkrimin e ngarkesës" megjithatë zgjidhja e paraqitur këtu nuk është për mua, pasi data dhe tani të dhënat janë të sakta. Ndonjë sugjerim?

   1.    Jordi Gimenez dijo

    Përshëndetje Ed Rdz, edhe pse koha është në rregull, ndryshojeni manualisht. Kjo mund të rregullojë problemin, vetëm duke parë nëse është në rregull nuk mjafton. Bëni manual në Terminal.

    Nga ana tjetër, nëse ju tregon atë, përpiquni të azhurnoni direkt pa rezervë ose nga fillimi përmes internetit. A e ndryshove diskun Mac? Çfarë Mac keni?

    të fala

 33.   Paul dijo

  Mirëdita, kur përpiqem ta instaloj, kam një gabim duke thënë që unë tashmë kam të instaluar 10.2, por kam të instaluar kapitenin. Ndonjë zgjidhje?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje, Pablo,

   a keni instaluar versione beta në Mac tuaj? Kjo është e çuditshme që ju komentoni sepse versioni Sierra është 10.12

   regards

 34.   ivan flores dijo

  Përshëndetje, ditë e mirë, unë e bëra procesin, por kur jeni duke instaluar dhe shiriti i progresit thotë "0 sekonda të mbetura" qëndron atje, dhe nuk përparon më ose bën asgjë, unë e bëra një herë dhe po prisja për rreth 8 orë, atëherë e bëra përsëri procesin dhe duhen 3 orë që kur u shfaq dhe asgjë. Cfare mund te bej? Unë kam një macbookpro 2011

 35.   mdg dijo

  Kur përpiqesh të bësh usb bootable, DiskMaker më dërgon mesazhin e mëposhtëm: «Fshirja e diskut» / Volumet / USB «..» nuk e kupton mesazhin <>
  A i ndodh dikujt e njëjta gjë? Ndonjë zgjidhje?

  1.    Carla dijo

   Përshëndetje, a keni gjetur një zgjidhje? E njëjta gjë na ndodh edhe neve !!!

   1.    mdg dijo

    Përshëndetje Carla, po, pas shumë ardhjesh dhe arritjesh unë isha në gjendje ta zgjidhja atë. Kam provuar një mijë herë me DiskMaker X dhe gjithmonë kam një gabim. Zgjidhja: DiskCreator !! 🙂 Do të të jap lidhjen e shkarkimit dhe pastaj më trego si shkoi. https://macdaddy.io/install-disk-creator/

 36.   Manuel dijo

  qëndron në shiritin e zbrazët të logos dhe nuk bën asgjë tjetër, pastaj në të njëjtën kohë fiket dhe kështu me radhë pa pushim. Çfarë hgfo?

  1.    Roki dijo

   Unë kam të njëjtin problem, kur e kontrolloj deri në 4.2 GB dhe nuk më shfaqet në disqet e mia të boot kur përpiqem të rindez makinën ... Unë marr vetëm MAcintoch dhe Recovery ..

 37.   Chema_Han dijo

  Unë kam dy Imac, një nga 2009 dhe një tjetër nga 2011, a mund të përdor të njëjtën usb në instalim me Sierra, për instalim të pastër në secilin Imac?

 38.   anabelleguittard dijo

  Përshëndetje, unë kam një MAC 2013 që kishte një version të instaluar dhe kur azhurnova në versionin Sierra, ai nuk ishte në gjendje të hynte në sistemin operativ dhe gjeneroi këtë mesazh "vëllimi përmban një instalim mac os ose os x i cili mund të dëmtohet".
  Ajo që më shqetëson, unë e di që gabimisht dhe vetëbesimi i tepërt në MAC, unë kurrë nuk kam bërë një kopje rezervë.
  Nuk e di nëse IOS Sierra mund të shkarkohet në një USB (në një kompjuter tjetër) dhe të instalohet nga atje, pa humbur të dhënat.

 39.   Alex dijo

  Përshëndetje Unë dua të ndryshoj në sierra, por unë kam Leopard dhe kompjuteri im është nga 2010.
  A do të jem në gjendje ta instaloj direkt nga dyqani Appel apo duhet të instaloj programin që ju përmendni më parë në mënyrë që pastaj të mund të pres sharrën?
  Unë kam qenë duke u përpjekur të instaloj një imazh kapital në Leopard për dy ditë dhe nuk më lejon ta instaloj në një disk fizik që kam brenda Mac-it tim.
  Kam lexuar në një forum se nuk mund ta instaloj sierrën nëse kam instaluar më parë Leopardin. Eshte e vertete?
  Rasti që unë jam pak i bllokuar dhe i hutuar nga testimi.
  Cfare me keshilloni?

 40.   Felipe dijo

  Unë nuk e kuptoj atë që ai i referohet në pjesën ku është formatuar usb, a duhet të lidh ndonjë usb me mac?
  Ju falenderoj paraprakisht; Pershendetje

  1.    Bora dijo

   Përshëndetje, unë së pari instalova kapitenin dhe pastaj kalova mac os sierra dhe nuk e bëra nga e para dhe maac im është nga fundi i 2009

 41.   Felipe dijo

  Në cilën pjesë është instaluar MacOS Sierra "më parë", e cila gjoja gjendet në aplikacione ????

 42.   gjeordan dijo

  Përshëndetje, sapo u azhurnova në mac os sierra, dhe kur e ndez macin imazhi i ekranit të hyrjes është bosh dhe nuk ka asnjë imazh tjetër, çfarë të bëj?

 43.   Andrew Mendoza dijo

  Përshëndetje të gjithëve, pasi bëra gjithçka MacBookPro im nga 2011 nuk njeh asnjë kartelë SD ose PENDRIVE pasi bëri kaq shumë me Diskmaker x 7 apo edhe Diskcreator. Por po përpiqem të bëj një instalim të pastër pas instalimit të Sierra.
  Nuk e di nëse kjo është arsyeja që kur përpiqem të zgjedh disqet boot, nuk shfaqet as karta SD as Pendrive, vetëm Hard Drive që laptopi im ka instaluar.
  A mundet dikush të më japë një zgjidhje për të parë nëse mund të bëj një herë e përgjithmonë një instalim të pastër?
  Unë dua ta bëj atë instalim të pastër sepse kam probleme me Mail dhe klientë të tjerë të postës. Pas një kohe të hapur ata janë përplasur fort.
  Unë pres të dëgjoj nga ju.
  Ju faleminderit.

 44.   veten time dijo

  sepse e marr këtë mesazh në makinën time «drive fshirës» / vëllime / USB «...» nuk e kupton mesazhin «event sysonotf»

 45.   Imazhi i mbajtësit të maicol Callero dijo

  dhe ku mund ta gjej instaluesin macOS Sierra?

 46.   kifar dijo

  Kam një problem kur përpiqem ta instaloj.
  Unë i kryej të gjitha hapat, por kur e fik kompjuterin, e ndez përsëri (me USB të gatshëm për instalim) dhe shtyp ALT kur të shfaqet tingulli i fillimit, mac nuk e njeh USB-në si një disk boot. Unë shoh vetëm diskun normal të nisjes së kompjuterit. Çfarë mund të shkaktohet kjo? A ka ndonjë zgjidhje?
  Ju faleminderit shumë

  1.    Lavire dijo

   Pershendetje E njëjta gjë ndodhi me mua. M’u desh pak kohë për të gjetur zgjidhjen. Nëse shikoni USB (ku keni MacOS, shfaqet ikona Sierra dhe një dosje e quajtur "Utilities" kur e hapni, e kuptoni që aplikacionet kanë një shenjë "kufizimi" dhe nuk mund t'i hapni ato. Këto janë shumë të rëndësishme , pasi që do t'i përdorni gjatë formatimit dhe nisjes së diskut. Për ta zgjidhur atë, unë duhej të shkoja në një USB tjetër ku MacOS El Capitan tashmë kishte, t'i kopjoja ato aplikacione në njësinë ku është Sierra dhe vetëm atëherë më njohu ( ALT në fillim) Ai nuk e shpjegoi pse ndodh kjo. Unë mendoj se është një gabim DiskMaker. Nëse doni aplikacionet, më dërgoni një email në eonyorch@gmail.com

 47.   Javier Alexander Padilla dijo

  Më falni. Po përpiqem të instaloj OS X SIERRA në MAC tim përmes USB via .. Kur përpiqem të instaloj nga USB, shiriti po lëviz nën mollë, por në mes ngrin dhe një rreth i ngjyrave kthehet dhe nga atje nuk po ndodh çfarë mund të bëj? E kam lënë ashtu për një ditë të tërë dhe nuk po ecën përpara Jam i sëmurë nga kjo MAC e ndyrë

 48.   Jose Manuel dijo

  Përshëndetje

  Faleminderit shumë për kontributin tuaj. Lidhur me preferencën tuaj për të filluar nga e para pa ngarkuar kopjen Time Machine, çfarë mendoni për migrimin nga një Mac në tjetrin duke përdorur këtë aplikacion?
  Më lejoni të shpjegoj, instaloni një Mac të ri nga 0 dhe migroni të dhënat tuaja pas makinerisë tuaj të vjetër nga Time Machine.

  Falënderim

 49.   leatus dijo

  Hey.
  Isshtë e pamundur për mua ta bëj USB-në time bootable (e kam provuar me një 8 GB dhe 16 GB)
  Unë e kam provuar atë me DiskMaker X 6 dhe kam gabimin «Erasing drive» / Volumes / BO16GB '... "nuk e kupton mesazhin« event sysonof »dhe prej andej nuk ndodh.
  Unë gjithashtu e kam testuar atë me Disk Creator. Kjo më lejon të zgjedh njësinë që do të rindezet dhe gjithashtu instaluesin, por sa më shpejt që të klikoj butonin "Krijo instaluesin" aty qëndron. Unë tashmë mund të godas butonin 100 herë që nuk bën asgjë në të gjitha.
  Unë gjithashtu e kam provuar atë me Disk Drive. Duke klikuar në InstallESD.dmg më pas restauroni dhe caktoni atë një destinacion USB. Më thotë se duhet të eksplorojë imazhin burimor dhe kur të përfundojë më thotë "Në pamundësi për të eksploruar InstallerESD.dmg (Funksioni nuk është zbatuar)" As plotësisht ...

  Jam i dëshpëruar, a ka dikush ndonjë ide tjetër?

  1.    leatus dijo

   Unë vetëm e provova me UNetbootin dhe as neither. Kanë mani apo çfarë?

 50.   Javier dijo

  Mirë Jordi, nuk kam fjetur për 3 ditë për shkak të përpjekjes për të azhurnuar mac mini tim. Fakti është që më thotë se është azhurnuar dhe kur përpiqet të fillojë është hedhur gjithë natën dhe shiriti nuk i kalon 2 ose 3 mm dhe nuk fillon ... Ndonjë zgjidhje të mundshme? Unë jam duke kafshuar dhe me rrathë të errët nga gjumi pak këto ditë!
  Një përshëndetje dhe falënderim paraprakisht

 51.   Brenda dijo

  Përshëndetje, unë kam një Macbook pro 13 inç, në mes të vitit 2012, kam instaluar sierrën dhe është fatale. Unë dua të instaloj yosemite dhe në diskmaker shfaqet »fshirja e diskut nuk e kupton mesazhin ngjarje sysonotf» çfarë mund të bëj?