Udhëzues se si të instaloni iOS 7 pa qenë zhvillues

Koha ka ardhur, dje Apple, siç pritej, na paraqiti iOS 7 shumë të ndryshuar me një mori përmirësimesh jo vetëm në përfitime, por edhe më mbresëlënëse, në ndërfaqen me një ndryshim të paparë kurrë në këtë sistem. Ne nuk po zbulojmë botën për ju, nëse keni hyrë në këtë tutorial është që të filloni sa më shpejt të jetë e mundur dhe të provoni beta të iOS 7 sa më shpejt të jetë e mundur dhe megjithëse zakonisht nuk ka probleme, Ne nuk jemi përgjegjës për ndonjë gabim që mund të lindë gjatë instalimit, pasi Apple rekomandon të mos azhurnoni nëse nuk jeni zhvillues. Le të vazhdojmë!

1. Për të filluar ne do të rekomandojmë rivendosjen në çdo rast, pasi që nëse kemi Jailbreak nuk do të mund ta azhurnojmë dhe nëse nuk e kemi opsioni më i mirë është që sistemi të jetë sa më i pastër, pasi që është një beta dhe ende ka disa anomali rrjedhshmërie.

2. Kur ta kemi restauruar me versionin më të fundit "të instalueshëm" të iDevice-it tonë (6.1.3 ose 6.1.4) ne do të aplikojmë rezervimin e fundit që i kemi bërë iPhone-it tonë në këtë rast (ose vendoseni si iPhone të ri) Meqenëse në këtë mënyrë nuk do të duhet të aktivizojmë iPhone sapo të instalohet iOS 7 për zhvilluesit sepse në atë mënyrë do të na kërkonte llogari dhe aktivizimin e tij paraprakisht.

-Ne nuk do të azhurnojmë në IOS 7 derisa të kemi restauruar dhe aktivizuar iPhone

DHE MUND T SHIKOJM SC Ekranin e shtëpisë edhe në IOS 6 - si në imazh:

05426727-photo-apple-iphone-5-ios-6-0-springboard-326x580

3. Sapo iPhone AKTIVIZOHET dhe restaurohet plotësisht (E RNDSISHME), ne do të shkarkojmë Firmware IOS beta 7 për pajisjen tonë, ne ju lëmë këtu lidhja dhe Ju do të duhet të zgjidhni lidhjen e saktë sipas iPhone që keni.

4. Tashmë të shkarkuar dhe të ruajtur në kompjuterin tonë, ne jemi pothuajse në fund. Ne do të marrimn iTunes me iPhone-in tonë të lidhur, ne do të hyjmë në panelin e iPhone dhe NE dritare ne do të shtypim Shift + Klikoni në Kontrolloni për Azhurnim dhe Mac OS X, Alt + Kliko Kontrolloni për Azhurnim dhe ne do të kërkojmë azhurnimin që kemi shkarkuar:

JU DUHET T PR SHTYPNI «KRKIM PPR TD REZULTUAR» «Mos e jepni të rikthejë iPhone».

Pamja e ekranit 2013-06-12 në 02.23.50

N THE dritaren që na shfaqet, ne kërkojmë për IOS 7 që ne vetëm shkarkuar dhe zgjedhin atë:

Pamja e ekranit 2013-06-11 në 14.35.01

5. Pasi të keni zgjedhur azhurnimin e saktë (në këtë rast për iPhone 4S) do të ndiqet procesi normal i azhurnimit të çdo sistemi iOS me disa lajme nga iOS 7 i rinovuar dhe kur ky proces të ketë mbaruarnë nevojën për të aktivizuar ndonjë gjë falë këtyre hapave, ne do të kemi iOS 7 Beta tonë para askujt tjetër dhe pa qenë zhvillues! Ne vetëm mund të shijojmë dhe të shohim ndryshimin rrënjësor.

Kur e provoni, çfarë mendoni për sistemin e ri celular Apple? A ka diçka që ju mungon në këtë ndryshim? Dhe pothuajse më e rëndësishmja ... A ju pëlqen dizajni i ri i ndërfaqes? Për ne nga ekipi Applelizados, Po dhe shumë!

                 6. Nëse ju pëlqente SHPARERBANI TIJ


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

143 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Borja Garcia dijo

  A funksionon 100% si duhet? Do të vlerësohej nëse ka ndonjë dështim për ta komunikuar, faleminderit.

  1.    William Blazquez dijo

   Po! pas disa ditësh do të bëjmë një Rishikim të "ditëve të para me iOS 7" hehe, qëndro i akorduar!

   1.    Miguel Fernandez dijo

    Guillermo, nëse kam iPhone pa jailbreak dhe në 6.1.4 mund të vazhdoj ta azhurnoj pa e rivendosur më parë?

    1.    William Blazquez dijo

     Unë mendoj se ju kam përgjigjur tashmë për një koment tjetër, por për çdo rast Nëse mund të azhurnoni, por rekomandohet që ta ktheni atë në mënyrë që të shkojë më lëng, ashtu siç e shihni! 😉

     1.    Pls Jendri ... dijo

      Pas restaurimit dhe instalimit të ios7, rekomandohet të filloni si një iPhone i ri apo me rezervë?


 2.   Marco dijo

  Dhe do të humbas jailbreak-un tim vetëm për të provuar një version beta? Jo faleminderit shumë Megjithëse e di që shumë do dhe unë e respektoj atë

  1.    mysafir dijo

   Unë ju siguroj se unë isha një përdorues i Jailbreak dhe me sasinë e gjërave që ata kanë vënë (si Qendra e Kontrollit), ju nuk e humbni hakimin! Padyshim që kjo është zgjedhja e të gjithëve

 3.   jose dijo

  sapo të instalohet iOS 7, a mund ta riktheni celularin që të ketë të gjitha gjërat që kishte më parë? Faleminderit

  1.    William Blazquez dijo

   Nëse mund ta aplikoni me qetësi, pasi të keni instaluar iOS 7 në mënyrë korrekte! 😉

 4.   Najera1996 dijo

  Por çfarë duhet të jepni për të gjetur një azhurnim? Dikush më ndihmoni me hapin e katërt ju lutem

  1.    William Blazquez dijo

   Ju duhet të shtypni Shift dhe në të njëjtën kohë të klikoni në kërkimin për azhurnim nëse jeni në WINDOWS dhe nëse jeni në MAC do të ishte Alt dhe në të njëjtën kohë Kërkoni për azhurnim.

   Pasi ta klikoni, do të shihni se hapet një dritare për të kërkuar azhurnimin që keni shkarkuar! dhe ju vetëm duhet të prisni që ajo të përfundojë, çdo pyetje që dini, komentoni!

 5.   Michael Ramos dijo

  Nuk mund ta gjej këtë hap, ju lutem më ndihmoni

  N W WINDOWS do të shtypim Ctrl + Kliko në Update dhe në Mac OS X, Alt + Kliko në Update dhe do të kërkojmë azhurnimin që kemi shkarkuar:

  1.    WillyPad dijo

   Në hapin e katërt, gjithçka që duhet të bësh është Dritaret jw.org sq Shtypni Ctrl dhe në të njëjtën kohë Klikoni me miun në Kërko për Azhurnim dhe më tej mushama ne do të shtypim Alt dhe në të njëjtën kohë do të klikojmë në Kërko për Azhurnim. Duke bërë këtë, ne do të marrim diçka si pamja e ekranit në postim, dhe atje ju kërkoni azhurnimin aty ku e keni shkarkuar, në Shkarkimet, Dokumentet e Mia etj.

   Nëse akoma nuk mund ta merrni, mos hezitoni të komentoni!

  2.    Kristian Arena dijo

   në dritare duhet të shtypni butonin e azhurnimit SHift + (ose të kërkoni për azhurnim) atje mund të zgjidhni ios 7 që keni shkarkuar

   1.    Michael Ramos dijo

    Epo, faleminderit për komentet tuaja, mendoj se të gjithë mezi presin ios7 të ri

    1.    Kristian Arena dijo

     ndryshimi është befasues, ju me të vërtetë mendoni se është një tjetër sistem operativ

     1.    Michael Ramos dijo

      Po, unë e kam bërë atë dhe është luksoze edhe pse e ndjej pak të ngadaltë, mendoj se do të përmirësohet kur të dalë azhurnimi përfundimtar


 6.   Kristian Arena dijo

  Djemtë Unë jam duke azhurnuar të drejtën tani, unë do të lejoj të dini nëse ekziston ndonjë problem

  1.    William Blazquez dijo

   E përsosur! Na tregoni mendimet tuaja!;)

   1.    Kristian Arena dijo

    Deri më tani po azhurnon dhe ndryshon shiritin e ngarkimit të iOS, është i sheshtë dhe më i hollë…. Tshtë tashmë 80% më pak

    1.    Kristian Arena dijo

     dhe djemtë përfunduan me azhurnimin .. Funksionon në mënyrë perfekte dhe aktivizohet. Ju duhet të mbani mend hapin më të rëndësishëm: rivendosni në ios 6.1.3 ose 6.1.4 sipas rastit, bëni një kopje rezervë sapo të restaurohet, pastaj shkoni në iTunes dhe shtypni shift + kërko për azhurnim, shfaqet një dritare ku zgjidhni ios 7 që shkarkuar dhe vetëm prisni ... është e përsosur. ndonjë pyetje më bëni

     1.    i ngarkuar dijo

      pershendetje, cfare skuadre e beri ate?. Mbetet e qëndrueshme, duke mos qenë mjeshtri i artë, gjithçka funksionon ... a mund të kthehem te ios 6.1.3?


     2.    Ngarkuar dijo

      pershendetje, cfare skuadre e beri ate?. Mbetet e qëndrueshme, duke mos qenë mjeshtri i artë, gjithçka funksionon ... a mund të kthehem te ios 6.1.3?


     3.    Kristian Arena dijo

      hap pas hapi kam bërë sa vijon:

      Unë kisha 6.1.2 me jailbreak dhe RISHIKOJ tek syri ios 6.1.4 (iphone 5) duhet të rikthehet dhe të mos azhurnohet nëse nuk do të marrin një gabim. sapo pajisjet të rikthehen në 6.1.4 (iphone 5) 6.1.3 (iphone 4 dhe 4s) ndizni pajisjet për ta aktivizuar, pasi të jetë aktivizuar B MNI KOPJE KOPJE, pasi të jetë bërë kopja, shkarkoni ios 7 (nëse kjo ata nuk e kishin shkarkuar akoma) dhe ta ruanin në Desktop ose në një vend tjetër lehtësisht të arritshëm. Tani duke e rivendosur iPhone dhe në versionin e fundit dhe me rezervimin e bërë, lidhni iPhone me iTunes dhe do t'ju tregojë se është azhurnuar tashmë në versionin e fundit (nën atë është butoni «kërko për azhurnim» dhe «rivendos iPhone» »Shtypni butonin Shift (shigjeta e kontrollit lart) + butonin në itunes« kërko për azhurnim »do të shfaqet një dritare ku do të kërkoni ios 7 të shkarkuar, zgjidhni atë dhe filloni të azhurnoni (azhurnoni, mos rivendosni) iphone në iOS 7. kjo do të ishte e gjitha, iphone sapo të mbarojë duhet të azhurnohet dhe nuk do të kërkojë AKTIVIM. PAS QAT ATA MUND T R RIGJISTROJN CO Kopjimin e rezervës OSE TCT AKTIVIZOJN IC ICLOUD T R RIQTOJN PH FOTOT DHE KONTAKTET. Përshëndetje dhe shpresoj të shkoni mirë.


     4.    Tha Frausto dijo

      Faleminderit shumë që ishe i vëmendshëm ndaj të gjithë lexuesve, pak faqe i japin asaj rëndësi, tani e provoj


     5.    Kristian Arena dijo

      Unë e bëra atë me një iphone 5 dhe deri më tani është i qëndrueshëm dhe i rrjedhshëm, ka totoriale për të shkarkuar nga ios 7 në ios 6, kërkoni ato në google


     6.    Miguel Fernandez dijo

      nëse kam 6.1.4 duhet të rikuperoj apo mund të azhurnoj direkt?
      Nuk kam jailbreak


     7.    Miguel Fernandez dijo

      nëse kam 6.1.4 duhet të rikuperoj apo mund të azhurnoj direkt?
      Nuk kam jailbreak


     8.    almansa dijo

      Ka njerëz që thonë se kur instaloni ata kërkojnë llogari për zhvilluesin, a e dini se çfarë do të ndodhte nëse ata do të më kërkonin mua dhe unë nuk do ta kisha atë?


     9.    Kristian Arena dijo

      ekziston një udhëzues për t'u kthyer në iOS 6.1.4 pa probleme të mëdha.


     10.    Viktor Zuniga dijo

      Cila


     11.    Fran balastegui dijo

      Gjatë instalimit kam gabim 1602, keni ndonjë ide se çfarë mund të jetë?


     12.    Tha Frausto dijo

      Po shkarkoj firmuerin.Pyetja ime është, unë kam një iPhone 4s, a duhet ta rivendos atë dhe të aplikoj rezervimin pas instalimit të iOS 7 apo të aplikoj rezervimin pas restaurimit dhe më pas të aplikoj iOS7 normal? apo mund të aplikoj iOS 7 pa rivendosur? së pari, Faleminderit


 7.   Juarex dijo

  Më falni injorancën time, por a duhet të paguani regjistrimin US $ 9,99 UDID që ajo të funksionojë mirë?

  1.    Kristian Arena dijo

   nëse ndiqni hapat e mësipërm nuk duhet të paguani asgjë .. funksionon shumë mirë

 8.   ricardo dijo

  pershendetje mirëmëngjes pas shkarkimit të ios 7 winged thotë torrent edhe unë duhet ta shkarkoj ?? faleminderit shumë

  1.    William Blazquez dijo

   Jo se keni shkarkuar një nga dy është i vlefshëm, ato janë mundësi të ndryshme për të shkarkuar të njëjtën gjë! ai ai

  2.    JAMAN KAMALEON dijo
 9.   Xavier dijo

  Unë tashmë e kam të instaluar deri më tani gjithçka është e përsosur, problemi i vetëm është që iTunes nuk e zbulon atë, kjo më bën të gaboj kur zbuloj iPhone, ndonjë zgjidhje?

  1.    Kristian Arena dijo

   i keni azhurnuar itunes?

 10.   Miguel Fernandez dijo

  Nëse kam iOS 6.1.4 pa jailbreak, a mund të vazhdoj të azhurnohem direkt pa rivendosur?

  1.    William Blazquez dijo

   Po, këshillohet të rivendoseni për ta bërë atë më lëng, por kjo është zgjedhja juaj.

 11.   Gelngel Rotllant dijo

  Me shkarkimin e lidhjes që na keni dhënë, nuk është më, ju shkoni direkt në iTunes dhe futni azhurnimin? apo duhet të shkarkoni një muhabet / program?

  1.    William Blazquez dijo

   Ju nuk keni pse të shkarkoni asgjë tjetër, ju futni azhurnimin në iTunes ndërsa e shkarkoni me hapat e tutorialit! ai ai

 12.   Pepe dijo

  Përshëndetje kam një problem, kam instaluar 7 në mënyrë të përsosur, por rezulton se unë e lidha marrëzisht me itunes dhe i dhashë për të rivendosur OS, kështu që tani nuk mund ta përdor: S

  1.    William Blazquez dijo

   Mundohuni ta vendosni në modalitetin DFU dhe ta ktheni përsëri, ose madje të shkarkoni versionin 6.1.3 dhe për iDevice tuaj dhe ta instaloni nga DFU. Ka shumë mësime mësimore atje! 😉

 13.   iponemac dijo

  Unë kam instaluar dhe më kërkon një llogari zhvilluesi. A duhet të rikthehem në iOS 6.1.4 dhe ta bëj përsëri procesin? do te funksionoje

  1.    Irving Xolalpa Jacome dijo

   Do të doja të dija të njëjtën gjë. Pyesni nëse dikush mund të na ndihmojë

   1.    Kristian Arena dijo

    duhet të riktheheni në iOS 6.1.4 sapo të rikthehet AKTIVIZOJNI iphone (thjesht ndizeni dhe aktivizohet vetë) sapo të jetë aktiv, bëni një kopje rezervë dhe më pas azhurnoni përsëri në ios 7 (shtypni shift + kërkoni azhurnimin) pasi të keni mbaruar, ju do të keni azhurnuar aktivizuar iphone tuaj. të fala

    1.    William Blazquez dijo

     Faleminderit shumë Cristian që na ndihmove të zgjidhim problemet! Unë e kam shkruar artikullin por nuk kemi pasur kohë të përgjigjemi aq shpejt dhe aq mirë sa ju! Faleminderit perseri!! 😉

 14.   Ruben Beltran Macaya dijo

  Funksionon perfekt! ... njihet nga iTunes-i im dhe madje edhe nga pp25. Faleminderit shumë për informacionin.

 15.   Irving Xolalpa Jacome dijo

  Përshëndetje për të gjithë ju, mirëdita, kam një problem të madh, unë kisha ipod-in e gjeneratës së 5-të me iOS 6.1.2 me jailbreak & çfarë bëra ishte ta azhurnoja direkt në iOS 7, procesi më dështoi, por pashë më vonë si për ta bërë mirë, dhe më vonë gjithçka shkoi mirë, unë tashmë kisha iOS 7 por kur e aktivizova më tha që nuk isha zhvillues dhe të regjistrohesha, në fund të fundit nuk i lexova hapat e përmendur më lart, a mund ta vendos ipod-in tim në modalitetin DFU, ta kaloni në 6.1.3 dhe pastaj ta azhurnoni përsëri?
  Ju lutem më ndihmoni, përshëndetje

  1.    Kristian Arena dijo

   duhet ta shkarkoni në 6.1.3 dhe të aktivizoni iphone, pasi të aktivizoni keni një kopje rezervë, pastaj UPDATE në ios 7

  2.    dsgf dijo
 16.   Fran balastegui dijo

  Kam gabim 1602 gjatë përpjekjes për të instaluar, ndonjë zgjidhje?

  1.    mysafir dijo

   Ju keni për të lexuar! haha apero mirë siç ju tregon Cristian, ju mund të ktheheni në iOS 6.1.3 pa ndonjë problem dhe më pas të ndiqni procesin ashtu siç tregohet në Tuto. Le të shohim nëse mund të zgjidhet! 😉

 17.   Rikygol dijo

  Çdo gjë perfekte, e vetmja gjë që iTunes nuk më njeh, a e di dikush pse? një përshëndetje!

  1.    Ruben Beltran Macaya dijo

   E njëjta gjë më ndodhi, por ishte e mjaftueshme për të rifilluar iTunes dhe voila!
   Deri më tani nuk kam pasur ndonjë problem, thjesht u desh pak kohë për të njohur zonën e kohës. Por pas disa minutash u zgjidh. 🙂

  2.    William Blazquez dijo

   Raste të tilla po ndodhin! Nesër me të gjitha "dështimet" që po ju japin ne do të azhurnojmë gjithçka! Faleminderit!

 18.   vrasin13 dijo

  Përshëndetje! Unë kam iPhone 5 por nuk e di se cili është modeli për të shkarkuar iOS 7. Si mund ta zbuloj? Faleminderit. 😀

  1.    William Blazquez dijo

   Nesër do të azhurnojmë postimin me të gjitha komentet që po na lini në mënyrë që të jetë edhe më i qartë! Por hajde, ai që duhet të shkarkoni është 2-ti i iPhone 5 (ai që thotë CMDA)

 19.   Don Pimpon dijo

  Përshëndetje Willi, unë kam restauruar me versionin më të fundit të iDevice tim (6.1.3 ose 6.1.4), e kam aktivizuar dhe restauruar atë plotësisht, deri më tani mirë, por Motorola ime po fillon të nxehet dhe ka erë si një djegie e djegur, a eshte normale? A e dini nëse garancia e mbulon atë?

 20.   Connor Kenway Kenway dijo

  E instalova, nuk më lejon të vazhdoj, më thotë se nuk jam zhvillues dhe nuk më lë të vazhdoj. ndihmë

  1.    eamon83 dijo

   Jam si ti !!!! A e dini nëse ka një zgjidhje? lodër cagao

   1.    Connor Kenway Kenway dijo

    duke bërë DFU që punoi për mua

 21.   RODRI dijo

  Unë e kam shkarkuar për iPhone tim të vjetër 4 ka shumë gjëra të mira por është një version beta dhe unë për 5 derisa të mos dalë një beta më e zhvilluar nuk do ta shkarkoj për 5 pasi ka disa gjëra që nuk funksionojnë mirë për mua, të tilla si Vendndodhja për shembull iRadio nuk është përfshirë, ka ende gjëra të vogla që mungojnë, por duket shumë mirë kur të gjitha nuk do të zhgënjej

  1.    William Blazquez dijo

   Në përgjithësi kjo është shumë e mirë, duhet të kemi parasysh se është beta e parë dhe se është një sistem krejtësisht i rinovuar nga zorrët e tij lol Pra, ka mjaft gabime atje, veçanërisht kur filloni të përdorni Aplikacione jo vendase!

  2.    Jonathan dijo

   Si funksionon në iphone 4 tuaj? është shumë i ngadaltë? Unë pashë një video të një personi që e instaloi atë në një iphone 4 dhe nuk është e ngadaltë.

   1.    RODRI dijo

    Funksionon mirë nuk shkon ngadalë por ajo që ju kam thënë vendndodhja në harta nuk arrin të më lokalizojë mua ose në aplikimin e kohës për kohën lokale ose por e ngadaltë nuk shkon me aplikacionet e shkarkuara nuk mund t'ju them çdo gjë që unë ende duhet të provoni atë

    1.    Ignaaciaah dijo

     Po për aplikacionet jo vendase? të paktën wspp, tw, apo të tjerët punojnë? ..

  3.    Oscar dijo

   Radio punon vetëm në SHBA.

 22.   Guido pellegrini dijo

  Tuto i shkëlqyeshëm, isha 10 vjeç, faleminderit për ndarjen.

 23.   Oscar dijo

  Arrita ta azhurnoj këtë herë pa dështim, gabimi që bëra ishte të klikoj në rivendosjen. Sytë duhet të klikojnë në kërkimin për azhurnim.

  1.    rosë dijo

   Hej, por a ndodh nëse nuk e rivendos në fillim?

   1.    Oscar dijo

    Do të ishte mirë të kesh një rezervë, në rast se diçka nuk shkon mirë.

    1.    rosë dijo

     Unë tashmë e vura dhe nuk doli keq, por kam frikë sepse është hera e parë që bëj diçka të tillë

     1.    Oscar dijo

      Asgjë nuk ndodh, nëse nuk ju pëlqen, atëherë e vendosni në DFU dhe e rivendosni, pastaj aplikoni rezervimin tuaj dhe kaq. Ju do të keni 6.1.3 ose .4 siç keni


     2.    rosë dijo

      atëherë mesazhi që del para instalimit të tij që thotë "azhurnimi i softuerit do të njoftohet në mollë" ata nuk do ta dinë që unë e instalova në mënyrë të paligjshme
      me fal por eshte se nese kam pak frike D:


     3.    Oscar dijo

      Asgjë nuk ndodh. Mos u shqeteso. Kjo ndodh në çdo instalim softueri.


     4.    rosë dijo

      FALEMINDERIT, SERIOZISHT.
      TANI JAM MORE SHUM M I QET Faleminderit


     5.    Oscar dijo

      =) Përshëndetje.


     6.    rosë dijo

      FALEMINDERIT.
      Oh dhe një pyetje tjetër kur zyrtari del, a mund ta instaloj normalisht?


     7.    Oscar dijo

      Po kështu. Gjithçka është normale.


 24.   rosë dijo

  Pse është e rëndësishme ta riktheni atë?

  1.    Oscar dijo

   Kështu që nuk keni probleme të aktivizimit.

   1.    rosë dijo

    si problem aktivizimi
    është se është hera e parë që bëj diçka të tillë dhe kam frikë se mund të më ndodhë diçka që e bëra në këtë mënyrë

    1.    Oscar dijo

     Aktivizimi sepse është një BETA vetëm për zhvilluesit, herën e parë që doja ta bëja kisha një problem aktivizimi, më tha që nuk ishte në programin e zhvilluesit. Por bëra diçka të gabuar, klikova në rivendosjen. Tani e kam të instaluar dhe duke punuar mirë,

     1.    Luis Antonio dijo

      mik i dhashë për të rivendosur tani si mund ta kthej në 6.1.3 është një 4s si mund ta kthej dhe pastaj të bëjë hapat siç janë


     2.    Oscar dijo

      duhet ta vendosni në DFU dhe të riktheni 'normalin' në itunes


 25.   alex dijo

  Ky është Udhëzuesi i parë i videos
  gjithçka është në përshkrim
  në rast se keni nevojë për më shumë ndihmë
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3-gueSdlPFw

 26.   Esteban dijo

  Unë e shkarkova, por nuk e gjeta skedarin që të mund ta hapja në iTunes

  1.    William Blazquez dijo

   Do të jetë në dosjen e shkarkimit dhe në dritaret ku shkarkohet si parazgjedhje. Ende nuk mund ta gjeni?

 27.   machi dijo

  Funksionon shkëlqyeshëm! Faleminderit. e rëndësishme: PPRDITSUAR, jo RESTEST !!!!!!!

  1.    William Blazquez dijo

   Ne tashmë e kemi bërë atë të madhe, po jepte telashe, Faleminderit! haha

 28.   Xavier dijo
 29.   Hoze Zapata dijo

  per iphone 4 ok?

  1.    WillyPad dijo

   Po! 😉

 30.   elsalas10 dijo

  aplikacionet punojnë njësoj? Dua të them që duhet të optimizohen?

  1.    William Blazquez dijo

   Ata të gjithë punojnë mirë, e vetmja gjë që mjedisi në disa Aplikacione është ai i iOS 6, tani me beta zhvilluesit do të punojnë për të optimizuar gjithçka. Por gjithçka funksionon Ok! 😉

 31.   Gerard Sellares dijo

  Pershendetje mire! në kohën e me SHIFT + UPDATE të KARRKIMIT me iphone tim 4 më tregon se skedari i firmuerit nuk është i pajtueshëm, a di dikush se çfarë ndodh? Faleminderit!!

  1.    William Blazquez dijo

   nuk do ta keni shkarkuar të saktën! sepse ka disa modele të iPhone 4, shikoni cili është i juaji dhe shkarkoni postën! Duhet të jetë iPhone 4 World por nuk mund ta konfirmoj hehe

   1.    Gerard Sellares dijo

    Ky është ai që kam shkarkuar Iphone 4 World dhe nuk po shkoj ..: /

    1.    William Blazquez dijo

     Epo, le të shohim nëse dikush mund të na ndihmojë, sepse nuk më ka ndodhur mua dhe askush nuk e ka komentuar këtu, nëse e marr vesh, do t'ju tregoj!

     1.    Gerard Sellares dijo

      Faleminderit shume!!


     2.    Leonardo Godoy Escobar dijo

      E njëjta gjë më ndodh, po pres përgjigjen, shkarkoj gma beta7


   2.    Rafa daza dijo

    Përshëndetje, unë kam një iPhone 5
    : c Unë ndoqa të gjitha hapat por kur vura Shift dhe kërkoj një azhurnim kur vendos një të shkarkuar, më dha që nuk ishte i pajtueshëm, çfarë të bëj ???

 32.   mysafir dijo

  nuk do ta keni shkarkuar të saktën! sepse ka disa modele të iPhone 4, shikoni cili është i juaji dhe shkarkoni postën! Duhet të jetë iPhone 4 World por nuk mund ta konfirmoj!

 33.   rosë dijo

  Përshëndetje, a mund dikush të më tregojë se si ta kthej iPhone tim në IOS6, a po bllokohet telefoni im me IOS 7?

  1.    William Blazquez dijo

   Duhet ta vendosni në modalitetin DFU dhe pasi ta keni si të tillë do të duhet ta fusni në iTunes dhe ta rivendosni, e cila do të jetë opsioni i vetëm që do të dalë.

   1.    MANOLO24 dijo

    ÇFAR IS SHT DFU

    1.    William Blazquez dijo

     Restauro mënyrën e iOS, kërko për Google, ka shumë informacion!

 34.   Lucas dijo

  nëse luaj në torrent e shkarkon menjëherë dhe peshon disa kb në vend se ta bëj përmes faqes tjetër më thotë se duhen rreth 2 orë! Nuk e di cila është e saktë .. Unë mendoj se përroi ka diçka të gabuar sepse nuk mund të peshojë kaq pak

  1.    William Blazquez dijo

   Torrent është të shkarkoni azhurnimin nga uTorrent ose BitTorrent ose ndonjë program si ai, është vetëm një rrugë për ta shkarkuar atë në mënyrë të plotë hehe

 35.   CESAR ORLANDO ARRIAGA dijo

  Faleminderit shumë që funksionoi në mënyrë perfekte për mua, isha shumë i paduruar për të provuar këtë sistem të ri operativ, do ta provoj dhe do të komentoj për çdo gjë.

 36.   jehonë dijo

  Natën e mirë, unë tashmë e kam shkarkuar OS por kur zhvendos + klikoj për ta kërkuar në shkarkimet e mia nuk më duket ... çfarë të bëj?

  1.    William Blazquez dijo

   Ne nuk mund t'ju ndihmojmë atje, duhet të shikoni nga afër se ku është shkarkuar beta. Duhet të jetë e lehtë Brohoritje!;)

 37.   wibi dijo

  Këto hapa funksionojnë 100% !! perfekt !! Dizajni në fillim është shumë tronditës, por sapo të mësoheni është padyshim më i qartë dhe më i thjeshtë (ngjan me stilin që po merrnin aplikacionet google, nuk do të diskutoj nëse është plagjiaturë apo jo, thjesht më pëlqen) . Ka akoma efekte vizuale për tu përmirësuar, por në një mënyrë të caktuar gjestet janë bërë shumë më të natyrshme, dhe integrimi i postës dhe në përgjithësi i të gjithë informacionit personal dhe bisedave gjithashtu (hartat e mollës kanë zbuluar një adresë që ata më kanë dërguar me postë për të pasur mundësi të hyrjes në të shpejt). Ata i kanë ndarë telefonatat nga faketime (ishte koha !!!), sfondi është dinamik (lëviz kur lëviz celularin lart ose poshtë), menaxhimi i aplikacioneve në sfond nuk është më një sprovë. safari nuk është më aq budalla ... mirë. Faleminderit shumë për tutorialin!

 38.   Xavier dijo

  A e dini nëse ata do të lëshojnë azhurnimet e Aplikacioneve për ios7 sepse ka Aplikacione si Skype ose eBay që nuk funksionojnë për mua?

  1.    William Blazquez dijo

   Nëse ata do t'i nxjerrin, po, por në tetor kur ata zyrtarisht paraqesin iOS 7 pasi kjo është vetëm një beta për zhvilluesit që të modifikojnë aplikacionet e tyre në këtë sistem të ri

 39.   Fitimtar dijo

  Mirëmëngjes, unë kam një iPhone 4 në 6.1.3 me një ndërhyrje jailbreak, a mund ta instaloj ios 7 beta pa probleme? Faleminderit

 40.   Fitimtar dijo

  dite e mire kam iphone 4 me jailbreak teathered, a mund ta instaloj ios 7 pa probleme?

  1.    William Blazquez dijo

   Po, nuk ka problem, kjo është nëse duhet ta restauroni më parë siç thuhet në Tutorial!

   1.    Fitimtar dijo

    Pra, nëse nuk e rivendos atë, nuk do të funksionojë për mua?

    1.    tab dijo

     ju do të humbni jailbreak

 41.   David dijo

  Përshëndetje mirë, kam një problem, kam bërë një koia të sigurisë përsëri në instalimin e iOS 7 dhe sapo të instalohem dua të kthehem në iOS 6 Unë e rivendos kopjen dhe kam akoma ios 7 Si mund ta zgjidh atë?
  FALEMINDERIT

  1.    William Blazquez dijo

   Rezervimi është vetëm për të rivendosur të dhënat (fotot, kontaktet, postat elektronike ...) për t'i rivendosur ato, ju duhet të futeni në DFU, hidhni një vështrim përmes Google, është shumë e lehtë! 😉

 42.   Izrael dijo

  Përshëndetje, unë tashmë kam shkarkuar .ipsw të iOS 7, por kam një dyshim kur e ngarkoj me iTunes, duhet ta vendosni në UPDATE dhe jo në RESTORE; Kështu që atëherë nuk do të humbisja skedarët e MUZIKS, FOTOVE, KONTAKTEVE, APP-ve ??????

  FALEMINDERIT.

  1.    William Blazquez dijo

   SHTES! Nëse nuk e ktheni iOS 6 më parë ose keni një kopje rezervë, nuk humbni asgjë

 43.   Ivan dijo

  Unë nuk e bëra regjistrin siç duhet dhe sapo të ishte instaluar
  iOS7 më thotë se pajisja nuk është e regjistruar. Jo iTunes tani
  IPhone4S më njeh dhe nuk di si të kthehem në versionin 6.1.3 për
  lëreni ashtu siç ishte ose bëni hapat për të instaluar
  iOS7

  A di dikush si ta zgjidhë këtë?
  Nëse e ndez iPhone duket se e vërteton atë dhe më thotë se nuk është regjistruar për zhvilluesit dhe nëse e lidh me iTunes nuk e njeh atë (prandaj nuk mund të kthehem në versionin e mëparshëm).

  1.    William Blazquez dijo

   Explainedshtë shpjeguar mirë në Tutorial, PARA që ju rivendosni me iOS 6 DHE AKTIVIZONI SI IPHONE T NEW RI ​​(ose një kopje rezervë) DHE AT installHERE instaloni iOS 7, nëse nuk do t'ju ndodhë ajo që ju ka ndodhur. Unë shpresoj se kam ndihmuar!

  2.    Gerardo Segovia dijo

   E njëjta gjë më ndodhi kur instalova iOS 7 beta.

   Shtypni dhe mbani butonin e kyçjes dhe butonin e fillimit në të njëjtën kohë. Mbajini të dy të shtypur për të paktën 10 sekonda (mos u shqetësoni se bërja e kësaj nuk do të dëmtojë iPhone, në çdo rast nëse nuk dëmtohet nuk do të dëmtohet). Shumë herë ndodh që ju do të shihni shfaqjen e logos së Apple dhe telefoni do të riniset.

 44.   mundësitë dijo

  Përshëndetje djema, le të shohim nëse mund të më ndihmoni, kur instalova beta-n e iOS 7, bëra gabim duke e dhënë për të rivendosur iPhone dhe pavarësisht se instalova iOS7, problemi vjen që kur konfiguroni telefonin bllokon konfigurimin sepse Unë nuk jam një zhvillues dhe duke mos qenë zhvillues bllokon telefonin tim, kam parë se si të kthehem në iOS6 por kur përpiqem të kthehem gjithashtu kam bllokuar iTunes me të njëjtin mesazh që nuk jam zhvillues dhe nuk më lejon të bëj ndonjë gjë me telefon, nuk di çfarë të bëj nëse dikush më ndihmon do ta vlerësoja vërtet

  Shumë falemnderit.

 45.   Gjermanisht kancino dijo

  Përshëndetje, i ka ndodhur dikush tjetër (dhe ai arriti ta zgjidhë atë dhe si) që butoni i hapit # 4 "Kërko për azhurnim" nuk është funksional në iTunes, domethënë është plotësisht gri, jo si ai pranë ajo që thotë "Rikthe iPhone ..." Unë kam iPhone 5 me iOS 6.1.4 dhe nuk më lejon të zgjedh manualisht një azhurnim IPSW. Pershendetje

 46.   tab dijo

  IOS më i qëndrueshëm beta 2 ka dalë dhe shtoni »memorandume zëri» këtu është një udhëzues që mund të jetë i dobishëm për ju http://todaviaandoborracho.blogspot.mx/2013/06/ios-7-beta-2-en-mi-iphone-4s-telcel.html

 47.   Fernando dijo

  As nuk më lejon të azhurnohem, unë kam një iPhone 5 dhe shkarkoj skedarin për iPhone5… tregon firmuer të pambështetur… ju lutem ndihmoni

  1.    robert dijo

   shoku ju duhet të shkarkoni dmg extraxtor, atëherë ju kaloni firmware përmes atij programi dhe është gati për t'u instaluar

 48.   Hugo Pomp dijo

  pershendetje, si mund te kthehem ne iOS 6?

 49.   Francisco dijo

  Ka funksionuar perfekt për mua !! por kam një pyetje, a është kjo beta për një kohë të kufizuar?

 50.   Cristian dijo

  Përshëndetje, kam një problem që kam shkarkuar beta-n e parë të ios 7 dhe nuk ka pasur asnjë problem, por kur përpiqesh të azhurnosh në beta 2 ose 3, më tregon se softueri është azhurnuar, por në beta 1 nuk e marr azhurnimin në 2 ose 3, nëse dikush mund të më dërgojë një lidhje për të shkarkuar beta 2 ose 3, unë do ta vlerësoja atë ose do të më ndihmonte ta zgjidhja këtë

  1.    kështjellën jeff dijo

   E njëjta gjë më ndodh, por me beta 3, nuk e marr azhurnimin beta 4, si e zgjidhët atë?

 51.   PAHE dijo

  Përshëndetje, unë instalova IOS7 dhe kur mbaron instalimin më thotë se nuk mund ta aktivizojë sepse nuk jam pjesë e programit të zhvilluesit që bëj ?????

 52.   Aaron dijo

  Unë kisha gabimin që aktivizimi nuk është regjistruar të jetë një nga zhvilluesit një nga ato gjëra dhe gabimi im ishte në diçka që ato tregojnë qartë këtu. DUHET T PR SHTYPNI "KARRKIM PPR PPRDITSIM" "Mos ia jepni për të rikthyer iPhone". të cilit ai nuk i kishte kushtuar vëmendje. Faleminderit për tuton pa probleme në ekzekutimin e ios 7 beta 5

 53.   Miguel Jara dijo

  Kam gabim 3194: /