Intel vazhdon fushatën e saj kundër Macs dhe nënshkruan Justin Long

Justin gjatë

Disa javë më parë, djemtë në Intel krijuan një fushatë kurioze përmes Twitter në të cilën krahasuan funksionimin e procesorëve të tyre me Apple M1 të ri, një fushatë që tregon sesi kompania nuk ka qenë e lumtur që Apple fillon të bëhet e pavarur.

Aktori Justin Long është i njohur për një seri reklamash në të cilat ai luajti më shumë se një dekadë më parë duke krahasuar Macs me PC në fushatë. Unë jam Mac, unë jam PC. Duket se me kalimin e viteve, ai ka ndryshuar mendje dhe ka ndaluar së përdoruri Apple për të përdorur një PC të menaxhuar nga procesorët Intel.

Kjo seri e re e njoftimeve krahason disa laptopë të menaxhuar nga Windows një procesor Intel, me Apple të ri të menaxhuar nga procesori Apple M1. Kjo është hera e parë që nënshkruan Long për konkursin.

Në 2017 Justin Long nënshkroi për Huawei për të krijuar një seri reklamash për të treguar përfitimet e terminaleve të kompanisë aziatike. Long nuk është personi i famshëm i parë që punësohet nga konkursi për të reklamuar produktet e tyre. Në vitin 2008, Microsoft nënshkroi Jerry Seinfield, një aktor i cili praktikisht në çdo episod të serialit të tij legjendar, paraqiti Apple Macs.

fushatë Merr një Mac

Për shumë, reklamat midis 2006 dhe 2009 që luanin Justin Long (luan Mac) dhe John Hodgman (luan PC) me parullën Merr një Mac, në situata të ndryshme janë më argëtuesit. Mbi këto letra po ju lë një video ku përpilohen 15 reklama që ishin pjesë e kësaj fushate tregtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.