IPad Pro i ri 2020 janë gjithashtu zyrtarë. Kamera e dyfishtë e pasme, LIDAR dhe Tastiera e re Magjike

iPad Pro 2020

Më në fund kemi gjithashtu ndryshime në iPad Pro që kompania nisi për herë të parë vitin e kaluar 2018. Në këtë rast, firma Cupertino shton sensori i lidarit, kamerë e dyfishtë e pasme me kënd të gjerë dhe një Tastierë Magjike e rinovuar. Ky tastierë e re përfshin një portë USB-C për karikim të njëkohshëm, një trackpad që shumëzon mundësitë e iPadOS dhe gjithashtu shtoni dritën e pasmeEjani, atë që shumë përdorues kanë kërkuar për një kohë të gjatë.

iPad Pro

Brendësia gjithashtu ndryshon dhe shton më shumë energji

Një procesor me 8 bërthama i quajtur A12Z Bionic që ofron një energji që shumë laptopë e dëshironin tashmë për ta, me të vërtetë me iPad Pro të mëparshëm ne tashmë kishim fuqi të kursenim por Apple përmirëson këtë pikë në çdo rinovim kështu që sigurisht nuk lë askënd indiferent. Përmirësimet në modelin e tij termik lejojnë kulme më të larta të performancës dhe energji të vazhdueshme në proceset më kërkuese. Dhe me Motorin Neural të dizajnuar nga Apple, e gjithë gjëja bëhet vërtet e fuqishme.

Mund të themi se këta iPad Pro 2020 të ri nuk shtojnë shumë ndryshime nga jashtë, thjesht kamera e dyfishtë në pjesën e pasme me sensorin LIDAR tregon se po përballemi me një ekip tjetër. Nuk ka ndryshime në ekran, por ka ndryshime në kapacitetin e ruajtjes që tani fillon në 128 GB për modelin e saj bazë.

Tastiera IPad Pro

Tastiera e re meriton një seksion të veçantë

Dhe ky Tastierë e re Magjike është shoqëruesi i përsosur për iPad Pro kur dëshironi të zëvendësoni një MacBook ose ndonjë laptop. Tastiera shton disa aspekte interesante siç është porti Karikimi simultan USB-C dhe trackpad. Kjo tastierë është e ndriçuar si shtesë. Përveç kësaj, ajo mbron pajisjen nga të dy anët, lidhet me iPad Pro në mënyrë magnetike dhe ka një dizajn me mbështetje lundruese që ju lejon të rregulloni këndin e ekranit.

Përputhshmëria e Trackpad ofron mundësi të reja për pajisjen që duhet të forcohen me iPadOS. Kursori i ri është krijuar për një mjedis thjesht prekës, në Apple ata thonë:

Meqenëse është kontekstual, ai bëhet mjeti që ju nevojitet në çdo kohë, kështu që mund ta përdorni me butona, ikona të aplikacioneve ose tekst. Perfectshtë e përkryer për detyra që kërkojnë saktësi më të madhe, të tilla si krijimi i fletëve spreadsheet ose redaktimi i tekstit. Ju gjithashtu mund të përdorni trackpad me gjeste intuitive dhe të përfitoni nga iPadOS si kurrë më parë.

Më në fund çmimi. Këto iPad Pro të reja mbajnë çmimet duke filluar nga 879 euro për modelin bazë 11 inç dhe 1.049 euro për modelin 12,9 inç. IPad Pro i ri tani mund të rezervohet por nuk do të jetë i disponueshëm deri në 25 Mars. I ri Tastiera Magjike do të jetë në dispozicion më vonë pa ndonjë datë specifike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.