Mungon iPhone 12, Mac-et e reja me Apple Silicon dhe mbase periferikësh të rinj për tu prezantuar

Magjike Mouse

Ne jemi shumë afër sipas disa rrjedhësve për të parë datën zyrtare për kryesor për prezantimin e modeleve të reja të iPhone 12, por nuk duhet të harrojmë se Apple ka "në proces" Mac të rinj me procesorë Apple Silicon dhe lajme të tjera të mundshme.

Midis këtyre risive mund të flasim për një version të ri të pajisjeve periferike të Mac, miun magjik Apple dhe tastierën magjike. Dhe është se në to kemi disa shpresa që Apple të korrigjojë ose rregullojë disa aspekte që nuk na pëlqejnë në lidhje me to.

Porta e karikimit të Miut Magjik ose shtoni porte USB C

Çështja e qartë e Miut Magjik u lëshua Tetorin e kaluar 2015 (si Tastiera Magjike dhe Magjike Trackpad) është një provë e qartë se kemi nevojë për një rinovim të paktën të dizajnit të kësaj në mënyrë që të mund të karikohet dhe të përdoret në të njëjtën kohë, për të mos thënë që mund të ketë karikim pa tel ose të ngjashme.

Nëse shikojmë rastin e Magic Trackpad, mund të themi se është mjaft i mirë siç është dhe ne nuk mendojmë se ka nevojë për më shumë ndryshime sesa një port karikimi USB C. Për Tastierën Magjike të Mac kërkesa e madhe e shumë njerëzve, ndriçimi i pasmë. Me pak fjalë, këto janë përmirësime të thjeshta për Apple dhe që do t'u jepnin përdoruesve një vizion të ri të këtyre pajisjeve periferike.

Me pak fjalë, ato janë ndryshime të thjeshta që do t'i jepnin një plus produktit dhe që shpresojmë të mbërrijë një ditë, do të ishte mirë para fundit të këtij viti së bashku me risitë e tjera si p.sh. Mac me Apple Silicon, etj Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.