iPhone 13. Më e fuqishme falë A15

Në ngjarjen e saj në shtator, Apple sot njoftoi formacionin e ri të iPhone: iPhone 13, iPhone mini, iPhone Pro dhe iPhone Pro Max. E Dizajni i iPhone 13 është kryesisht i njëjtë me iPhone 12Sidoqoftë, Notch Screen në krye të ekranit është dukshëm më i vogël në gjerësi. Kamera e pasme ndryshon pozicionin. Pak me shume

Dizajni i iPhone 13 është kryesisht i njëjtë me atë të iPhone 12, megjithatë Display Notch në krye të ekranit është pak më i vogël në gjerësi. Thotë Apple rreth 20% më e vogël.

Kamerat e dyfishta të iPhone 13 dhe iPhone 13 mini tani ato janë rregulluar diagonalisht në modulin e pasmë.

gjëja më interesante është ekrani i iPhone -it të ri. 28% më e ndritshme. Ekrani i ri Super Retina XDR është 28% më i ndritshëm me një shkëlqim maksimal prej 1200 nits.

E reja gjithashtu befason A15 çip Bionik i cili siguron performancë superiore në krahasim me paraardhësit e tij. I ndërtuar në procesin 5nm, çipi A15 Bionic përmban një CPU të re me 6 bërthama me 2 bërthama me performancë të lartë dhe 4 bërthama me efikasitet të lartë. I integruar në çipin A15 Bionic është një motor i ri nervor me 16 bërthama, i aftë për 15,8 trilion operacione në sekondë.

IPhone 13 dhe iPhone 13 mini shfaqin Mburoja qeramike, rezistencë ndaj ujit IP68 dhe pesë ngjyra të reja, përfshirë rozë, blu, mesnatë dhe të kuqe.

Aspekti i fotografisë llogaritëse është përmirësuar shumë, veçanërisht. Apple ka përditësuar sistemin e kamerës iPhone 13 dhe iPhone 13 në shumë mënyra. Lentet tani janë më të ndritshme, me një hapje f / 1.6 në kamerën kryesore. Stabilizimi optik i imazhit është i disponueshëm për herë të parë në modelet bazë.

Amazingshtë e mahnitshme të shohësh aftësitë e iPhone 13 brenda Regjistrim video. Me zbulimin dhe gjurmimin e fytyrës. Dolby Vision dhe shumë më tepër. Imazhet janë shumë të mprehta dhe stabilizimi është brutal. Mirësevini në një brez të ri filmash të xhiruar në iPhone 13.

Apple ka shtuar një efekt fokusi në raft që ata e quajnë 'Mënyra kinematografike', diçka e ngjashme me fotot në modalitetin Portret por për video. Modaliteti kinematografik fokusohet në një subjekt dhe rregullon fokusin ndërsa lëvizni nëpër kornizë. Brutale !!!

Asgjë më e mirë se një video e një dorëzuesi në një motor për të parë të gjitha përfitimet e iPhone 13. Sigurisht, për të mos bërë në shtëpi. Më mirë ta shihni.

Çmimet e iPhone 13 dhe modelit të tij mini mbeten të njëjta si vitin e kaluar. Nga 809 euro mini modeli. Magazinimi bazë është rritur në 128 GB dhe tani është Konfigurimi i ruajtjes 512 GB në dispozicion.

Të gjitha modelet e iPhone 13 në dispozicion për Porositni paraprakisht këtë të Premte më 17 në 14:00 pasdite me një datë lansimi në 24 Shtator. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.