iPhone i Premtes së Zezë

Shumë prej nesh janë përdorues që presin të Premten e Zezë pazar para Krishtlindjeve dhe kështu, na kurseni para të mira që mund t'i investojmë në nevoja të tjera, si p.sh. pushime, polvorone, nugat, likeret, mantekado, roscones de reyes, qymyr druri ...

E premte e zeze nuk ka një datë fikse në kalendar, ashtu si Pashkët. Kjo ditë e veçantë për konsumatorët festohet të enjten e fundit të nëntorit, një ditë pas Ditës së Falënderimeve, edhe pse gjatë ditëve të mëparshme, mund të gjejmë një numër të madh ofertash për të blerë një iPhone.

Çfarë modelesh iPhone mund të blejmë në shitje të Premten e Zezë?

iPhone 13 Pro

Edhe pse nuk ka gjasa, sepse ka vetëm dy muaj në tregNëse kërkojmë mirë, do të mund të gjejmë një ofertë për iPhone 13 Pro me një lloj zbritjeje, por siç thashë, duhet të shikoni shumë.

iPhone 13

Me iPhone 13, tre të katërtat e së njëjtës ndodhin dhe ku duhet gjithashtu përfshijnë iPhone 13 mini. Nëse nuk gjejmë një ofertë shumë specifike, nëse dëshironi të kurseni para kur blini iPhone 13 ose iPhone 13 mini, do të duhet të na prisni disa muaj.

iPhone 12 Pro

Me prezantimin e iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro ka ulur çmimin e tij, ndaj ka shumë mundësi që ta gjejmë me një çmim shumë më të ulët se zakonisht.

ja vlen? Po, nëse nuk dëshironi të përdorni modalitetin e kinemasë dhe formatin ProRes Ato janë të disponueshme vetëm në iPhone 13 Pro të ri.

iPhone 12

Oferta TOP Black Friday Apple iPhone 12 i ri ...
Oferta TOP Black Friday Apple iPhone 13 (128 GB) ...

Blerja e një iPhone 12 ose iPhone 12 mini është gjithashtu një mundësi e shkëlqyer, pasi ne me siguri do ta gjejmë oferta interesante të këtij modeli.

iPhone 11

Nëse nuk doni të shpenzoni shumë para, por ju dëshironi të shijoni shumicën e veçorive që Apple ka prezantuar në iPhone-ët më të fundit, iPhone 11 si dhe Pro janë opsione të shkëlqyera.

Përveç kësaj, duke qenë se ka më shumë se 2 vjet në treg, do të jetë shumë e thjeshtë gjej oferta me zbritje interesante.

Pse ia vlen të blesh një iPhone në të Premten e Zezë?

Shumica e kompanive të teknologjisë përqendrojnë pjesën më të madhe të shitjeve të tyre, dhe për rrjedhojë edhe fitimet, në tremujorin e fundit të vitit. Jo vetëm për blerjet e Krishtlindjeve (kur çmimet rriten), por edhe për ofertat që bëjnë gjatë të Premtes së Zezë.

Kjo ditë përdoret nga një numër i madh kompanish për të heqin qafe stokun që kanë dhe kështu të jetë në gjendje të akomodojë produkte të reja.

Nëse dëshironi të blini një iPhone të Premten e Zezë, nuk duhet ta humbisni këtë mundësi, pasi nuk do të keni më një të ngjashme derisa Amazon të festojë Prime Day ose të gjeni një ofertë specifike, por duhet të jeni shumë të vetëdijshëm.

Sa redukton zakonisht iPhone gjatë të Premtes së Zezë?

Të Premten e Zezë, siç e përmenda në pjesën e mëparshme, është Koha më e mirë e vitit për të rinovuar pajisjet elektronike, meqenëse kompanitë duan të heqin qafe stokun që kanë për veten e tyre për të nxjerrë në shitje produktet që kanë dalë në treg ose janë gati ta bëjnë këtë.

Duke marrë parasysh që vargu i iPhone 13 sapo ka dalë në treg, nuk ka gjasa që të gjejmë ndonjë ofertë. Dhe nëse e gjejmë, zbritja nuk do të kalojë 5% në rastin më të mirë.

Aty ku do të mund të gjejmë zbritje më të mira është në të gjithë gamën e iPhone 12, iPhone që Apple lançoi vitin e kaluar dhe zyrtarisht ka ndaluar shitjen. Të gjitha modelet që bëjnë pjesë në këtë gamë, ne do të mund të gjejmë zbritje nga 10 deri në 15% më së shumti.

iPhone 11 dhe iPhone 11 Pro do t'i gjejmë edhe me çmime shumë interesante, me zbritje që mund të arrijnë 15%, pasi Apple vazhdon të shesë iPhone 11 (jo Pro) përmes kanaleve të saj zyrtare të shpërndarjes.

Sa zgjat e Premtja e Zezë në iPhone

Këtë vit, e Premtja e Zezë festohet më 26 nëntor, ditë e premte. Megjithatë, nga e hëna, 22 nëntor, deri të hënën pasardhëse, 29 nëntor, do të gjejmë oferta në vazhdimësi.

Po, dita më e fortë do të jetë data 26. Nëse jeni duke kërkuar të rinovoni iPhone tuaj ose të blini iPhone tuaj të parë, nga unë jam nga Mac ju rekomandojmë të filloni vizitoni faqet e internetit të Amazon, El Corte Inglés dhe MediaMarkt nga ora 0:01 e datës 26 Nëntor për të qenë ndër të parët që përfitojnë nga ofertat.

Ku mund të gjeni ofertat e iPhone në të Premten e Zezë

Apple Store Stamboll

Apple nuk ka qenë kurrë mik me bërjen e promovimeve apo zbritjeve dhe festimi i të Premtes së Zezë nuk bën përjashtim. I vetmi aspekt pozitiv që gjejmë nëse zgjedhim të blejmë një iPhone gjatë të Premtes së Zezë është se do të mund ta kthejmë atë deri më 10 janar.

Amazona

Amazon ka zgjatur gjithashtu periudhën e kthimit për produktet e blera nga kjo festë deri më 31 janar, kështu që avantazhi që angazhimi i Apple për të zgjatur periudhën e kthimit mund të jetë nuk vjen asgjë.

Për disa vjet, Apple i shet të gjitha produktet e saj edhe përmes Amazon, kështu që blerja e çdo produkti të Apple përmes Amazon është e njëjtë për sa i përket garancisë.

Mediamarkt

Shumica e marrëveshjeve që bën MediaMarkt gjatë të Premtes së Zezë janë lidhur me gamën e iPhone, pra është një faqe interneti që duhet ta kemi parasysh kur kërkojmë oferta nëse duam të blejmë një iPhone të ri.

Gjykata angleze

Politika e kthimit të El Corte Inglés gjithmonë ka lënë shumë për të dëshiruar me produktet e Apple, pasi pasi hapet nuk lejon kthime.

Për fat të mirë, vitet e fundit e ka bërë politikën e saj më fleksibël, kështu që ju duhet të humbisni ofertat e të gjitha produkteve të Apple që do të ofrojë gjatë të Premtes së Zezë përmes ndërmarrjeve dhe faqes së saj të internetit.

K Tuin

Nëse para se të blini një iPhone ose ndonjë produkt tjetër të Apple, dëshironi t'i hidhni një sy fizikisht, mund ta bëni në dyqanet K-Tuin, dyqane që mund t'i quajmë dyqan mollësh, ku janë të gjitha produktet në dispozicionin tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.