iPhoto për Mac është azhurnuar në versionin 9.5.1

ipoto-mak

Apple lançon një të ri dhe pak azhurnim për iPhoto për Mac. Ky aplikacion lehtëson detyrat e ruajtjes dhe klasifikimit të të gjitha imazheve që kemi ruajtur në Mac-in tonë të importuar nga iPhone, iPod ose iPad. Ne tashmë i dimë mundësitë që iPhoto për Mac na ofron në drejtim të sinkronizimit me idevice-n tonë Apple, iCloud, integrimin e tij me rrjetet sociale për të ndarë imazhe apo edhe mundësinë e krijimit libri ynë fotografik ndër shumë funksione të tjera.

Këtë herë nuk shtohet më asnjë mjet redaktimi ose përmirësimi në ndërfaqen e aplikacionit Mac, por disa probleme në lidhje me pasqyrim i pasaktë i pamjeve paraprake të shtypura dhe shtohen përmirësime në qëndrueshmërinë dhe performancën e tij.

Aplikacioni vazhdon të evoluojë dhe korrigjojë gabimet ndërsa dalin dhe ky është versioni 9.5.1. Përveç kësaj, mundësitë e sinkronizimit të galerisë së iPhone, iPad ose iPod dhe mjetet e thjeshta të redaktimit të imazhit, e bëjnë atë një aleat të përsosur për të gjithë ata përdorues që nuk kanë dëshirë të modifikojnë ose retushojnë tepër fotot e tyre, gjithashtu falë iCloud ndihmon ne Dhe kjo na lejon të 'mos shqetësohemi' në lidhje me nevojën për të lidhur idevice për të sinkronizuar imazhet në Mac.

iWork dhe iLife janë ato suita të kreativitetit dhe produktivitetit nga Apple ku është gjetur aplikacioni iPhoto ndër të tjera, të gjithë janë falas me blerjen e një pajisje të re Mac ose iOS, por nëse nuk është rasti juaj mund të gjeni iPhoto për Mac për 13,99 euro në dyqanin e aplikacioneve Mac.

Më shumë informacion - Transmetuesit e ekranit për Mac-in tonë, me iPhoto


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Engjëlli Granizo Ponce dijo

  pershendetje, kam nje problem te vogel, le te shohim nese e shpjegoj veten, kam shkarkuar azhurnimin me te fundit te iphoto, dhe kur shkoj te bej nje prezantim te ri te diapozitivave, kur zgjedh muziken nga iTunes, nuk mund ta degjoj ne i mëparshmi .... ndihmë, unë kam qenë duke shqyrtuar gjithçka dhe unë mendoj se e kam vënë atë të drejtë ... një mik, kam instaluar gjithçka përsëri, domethënë, Mac i ri, nuk ndodh ... është se unë do të duhet të riinstaloni përsëri ?? ... faleminderit shumë

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Engjëll, a u përpoqët të luanit muzikë iTunes pa iPhoto? Dua të them nëse e dëgjoni mirë muzikën nga iTunes. Për të provuar se nuk mbetet dhe duhet të funksionojë pa probleme.

   të fala

 2.   engjëll breshër ponce dijo

  Po, unë e dëgjoj atë në itunes pa probleme ... .. me pak fjalë, unë do të duhet të fshij dhe të instaloj të gjithë imac… faleminderit

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Epo, para se të fshini gjithçka, provoni të instaloni përsëri vetëm iPhoto. Suksese dhe na thuaj