IPod Touch i ri, emra macOS dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga logoja e Mac

Java para WWDC me shumë lajme të rëndësishme në botën e Apple. Jemi e Diel dhe ka pak më shumë se 24 orë që WWDC i këtij viti 2019 të fillojë me fjalën kryesore në të cilën ata zyrtarisht do të na paraqesin me lajmet e macOS, iOS, watchOS dhe tvOS nga San José, ne tashmë po presim përpara tek ajo

Por ndërsa nesër rrotullohet, një e hënë më e mirë se sa e hëna normale, duhet të përqendrohemi Ngjarja kryesore e javës Unë jam nga Mac. Në këtë rast kemi një lajm të mirë që me siguri do t’iu duket interesante, le të shkojmë me ta.

iPod Touch A10

Lajmi i parë i referohet Riparimi i brendshëm i iPod Touch Te marten e kaluar. Shtë e qartë se ne nuk po përballemi me një azhurnim të madh, edhe pse disa këmbëngulin të thonë ndryshe, por që nga viti 2015 këto iPod nuk u azhurnuan dhe të martën e kaluar Apple e bëri atë pa njoftime të mëdha thjesht me një ndryshim në faqen e saj të internetit, «një azhurnim i atyre të heshtur".

Lajmi i mëposhtëm ka të bëjë me procesin gjyqësor të ngritur në Kaliforni dhe akuzon kompaninë e Tim Cook për shesin të dhëna në lidhje me muzikën që dëgjojnë përdoruesit tuaj së bashku me lidhjet që ata klikojnë dhe muzikën e tyre ato shtojnë listat e tyre të personalizuara të dëgjimit.

Liqenet Mammoth

Me WWDC kaq afër, ne nuk mund të harrojmë një lajm / thashethem në të cilin disa emrat për macOS të ardhshëm 10.15. Apple nuk i lëshon këto të dhëna deri ditën e mbajtjes së fjalës kryesore (nesër) por disa thashetheme sugjerojnë se mund të jetë një nga këto.

Më në fund, dashamirët e aplikacionit Pixelmator Pro janë me fat dhe kjo është ajo aplikacioni do të integrohet plotësisht me Fotografitë në macOS. Ky është një nga ato lajmet që na pëlqen pasi që nga fundi i Aperturës e vërteta është se Apple kishte nevojë për më shumë opsione redaktimi në Fotografitë dhe pak nga pak shtohen.

Shijoni të Dielën!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.