iTunes azhurnon versionin 12.4.3 për të zgjidhur problemet me listat e dëgjimit

ikona-itunes

Ka shumë shembuj me të cilët Apple ka bërë një bast të vendosur për të lënë iTunes në nivelin e përsosmërisë që meriton. Ne kemi nga version 12.4: një renditje e shumë prej ikonave të saj, duke i bërë ato që përdorim më shpesh më të mëdha, si dhe kërkesën pothuajse të përgjithshme për kthimin e sidebar. Ndoshta Apple planifikon të kompensojë kohën e humbur me versionin 12.4 që mund ta shkarkojmë që nga maji i kaluar. Nëse dje diskutuam përmirësime në shërbimin Apple Music të integruar në iTunes, sot diskutuam përmirësimin e fundit të prezantuar në versionin 12.4.3.

Duket se disa përdorues kishin raportuar probleme me listat e dëgjimit. Gabimi ndodhi kur bëmë një modifikim i listave të dëgjimit në iPhone, iPod ose iPad dhe nuk u transferua në listat tona të leximit iTunes. Përditësimi është i disponueshëm në App Store, siç ju tregojmë:  performanca-itunes-1243 Nuk është hera e parë që Apple ka probleme me sinkronizimin midis pajisjeve, megjithëse kemi parë një përmirësim të vazhdueshëm sidomos nga versionet më të fundit: Mac OS X El Capitan e IOS 9 

Ky azhurnim i tretë i versionit 12.4. në një kohë të shkurtër, kjo tregon se djemtë nga Cupertino janë përqendruar në zbatimin e aplikacionit. Siç e pamë në artikullin e botuar në lidhje me azhurnimin iTunes në versionin 12.4.2 . Në atë azhurnim rregulloi një problem me luajtjen e këngëve më pak se një minutë.

Nëse nuk ka pengesë të re, kjo duhet të jetë azhurnimi më i fundit i iTunes 12. Ata prej nesh që përdorin rregullisht këtë aplikacion janë të etur për të parë versionin përfundimtar të iTunes 13 e cila pritet të paraqitet vetëm me Mac OS Sierra javën e fundit të shtatorit ose javët e para të tetorit. Ne presim një rinovim të aplikimit praktikisht nga e para,  jo vetëm një larje fytyre në një nivel estetik, por edhe përmirësime në funksionimin e saj të brendshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jaime Aranguren dijo

    Këtu shkoj, për të parë nëse më lejon të rikuperoj disa këngë të humbura